1. Vogue Poland a konkurencja
Vogue Poland zadebiutuje na krajowym rynku wydawniczym, w którym inne, konkurencyjne na świecie magazyny zdążyły już zapuścić korzenie i zawalczyć o swoich czytelników: Elle pojawiło się w 1994, a Harper’s Bazaar w 2013 roku. Nie wspominając o obecności innych lokalnych tytułów o dużym zasięgu, takich jak np. Twój Styl.
2. Vogue – prestiż marki
Podczas gdy niektórzy uznają wejście Vogue’a do Polski za spóźnione, przyszły dyrektor kreatywny magazynu, Filip Niedenthal uważa, że za jego sukcesem stanie rozpoznawalność i siła samej marki: Mimo, że Vogue był nieobecny na polskim rynku, jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów w kraju, niesie ze sobą autorytet i prestiż, z którymi żadna inna publikacja nie jest w stanie rywalizować, podkreślił.
3. Filip Niedenthal redaktorem naczelnym Vogue Polska
Filip Niedenthal jest już czwartym, mianowanym w tym roku, mężczyzną na stanowisku redaktora naczelnego magazynu Vogue. Wcześniej podobne stanowisko objęli: Emanuel Farneti (Vogue Italia), Edward Enninful (British Vogue) oraz Manuel Arnaut (Vogue Arabia). Poza magazynem Esquire, który prowadził, Niedenthal pracował również w Podróżach, Harpers Bazaar oraz Twoim Stylu.
4. Małgorzata Bela dobrą vice-naczelną Vogue’a
Małgosia Bela, przyszła vice-naczelna Vogue Polska, to osobowość znana na międzynarodowym rynku, która jednocześnie wydaje się dobrze rozumieć polskie realia. Posiada cenne doświadczenie i relacje z zagranicznymi markami, fotografami i stylistami, co pozwoli zbudować niezbędne zaufanie. Jest pomostem pomiędzy polskim i światowym przemysłem modowym.
5. Dobra luksusowe w Polsce
W ostatnim roku firma KPMG wyceniła wartość polskiego rynku dóbr luksusowych na 2.2 mld złotych, z perspektywą wzrostu o 28% do 2020 roku.
6. Katarzyna Kulczyk partnerem publikacji
Kasia Kulczyk, założycielka partnerującej Conde Nast International agencji mediowej Visteria, chciałaby, aby polska edycja była platformą do promocji rodzimych talentów, a w szczególności kobiet. I nie tylko z punktu widzenia mody, ale wszystkich aspektów kultury.
7. Rynek wydawniczy w Polsce
Stworzenie polskiej edycji Glamour 14 lat temu było dla wydawnictwa Conde Nast doświadczeniem z pierwszej ręki i dało mu pogląd na to, jak rosnący dobrobyt w kraju wpływa na konsumentów. Chociaż rynek prasy w 2003 roku znacznie różnił się, a apetyt na luksus był jeszcze bardzo niewielki, dziś rośnie coraz szybciej.
8. Marki luksusowe: potencjalni reklamodawcy
Luksusowe adresy nie ograniczają się tylko do stolicy (Vitkac, Galeria Mokotów). Ważnym miejscem na shoppingowej mapie jest Likus Cocept Store w Krakowie i we Wrocławiu, a także butiki skupiające selekcję projektów bardziej awangardowych marek, takich jak Commes des Garcons, Rick Owens, Yohji Yamamoto, czy Acne. Polska jest także szóstym największym rynkiem kosmetycznym w Europie. Biorąc pod uwagę, że kosmetyki luksusowe są znacznie bardziej dostępne od ubrań, butów, czy akcesoriów, mogą stanowić ważne źródło przychodu (reklamy) dla takiego medium, jak Vogue Poland.
POLECAMY: TO JUŻ OFICJALNE! POLSKA Z WŁASNĄ EDYCJĄ MAGAZYNU VOGUE