PL / EN
5 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O 70. FESTIWALU W CANNES!

5 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O 70. FESTIWALU W CANNES!

Przez najbliższych 12 dni  będziemy śledzić, co dzieje się na francuskiej riwierze!

70. Festiwal Filmowy w Cannes

To jedna z najważniejszych dat w międzynarodowym kalendarzu filmowym, kiedy prestiżowy Festiwal Filmowy w Cannes gości przez niespełna 2 tygodnie najlepszych w branży. Doroczny festiwal, który w tym roku obchodzi 70. urodziny, dziś odrzuca już utarte procedury dotyczące gali otwarcia i zasad panujących na czerwonym dywanie przy wyjściu z Grand Theatre Lumiere, który przyciąga i miksuje ze sobą znane nazwiska jurorów, reżyserów i hollywoodzkich aktorów na tle francuskiej riwiery.

POLECAMY: ŻEGNAMY KULTOWY SERIAL GIRLS!

W tym roku wśród reżyserów, którzy powalczą o Złotą Palmę, znalazł się m.in., Todd Haynes, Sofia Coppola i Michael Haneke, ale to na Nicole Kidman będą zwróco wszystkie festiwalowe oczy – poza świetną rolą w Wielkich Kłamstewkach (Big Little Lies), aktorka pojawi się na ekranach Cannes w 4 różnych filmach.


5 rzeczy, które warto wiedzieć o 70. Festiwalu w Cannes

   Zapowiada się naprawdę obiecująco – oto 5 rzeczy, które musicie wiedzieć o rozpoczynającym się 17 maja 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes!


1. Festiwal otworzy dramat obyczajowy Ismael’s Ghost w reżyserii Arnauda Desplechin’a, a główne role zagrają w nim dwie znakomite francuskie aktorki, Charlotte Gainsbourg i Marion Cotillard.

2. Poza wszystkimi wielkimi nazwiskami, które licznie pojawią się na ekranach tegorocznych filmów, żaden z nich nie będzie hollywoodzką produkcją.

3. Obok szefa jury, reżysera Pedro Almodovar’a, zasiądą Jessica Chastain, Will Smith i Paolo Sorrentino. Galę otwarcia i zamknięcia poprowadzi włoska aktorka, Monica Belucci.

 4. W tym roku pojawi się 12 filmów wyreżyserowanych przez kobiety, a 3 z nich powalczą o Złotą Palmę: Sofia Coppola, Kristen Stewart (debiut) oraz Vanessa Redgrave.

 5. Po raz pierwszy w siedemdziesięcioletniej historii, w Cannes zajdą się dwa seriale: Top od the Lake (z Nicole Kidman i Elisabeth Moss) oraz kultowy Twin Peaks.


ZOBACZ TEŻ: PRASÓWKA WEEKENDOWA, CZYLI KOMPENDIUM WIEDZY DLA PASJONATA MODY I BIZNESU!

 

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: KULTURA | NEWS | CANNES |

podobne artykuły