PL / EN
25 PYTAŃ DO… CLEO ĆWIEK

25 PYTAŃ DO… CLEO ĆWIEK

Intrygująco i z przymrużeniem oka – poznajcie bliżej podopieczną MODEL PLUS!

Cleo Ćwiekmodelka, podopieczna agencji MODEL PLUS, ulubienica polskich marek – była twarzą kampanii Bizuu, Zofii Chylak, Le Petit Trou, Kaaskas, a teraz możemy ją oglądać w sesji wizerunkowej Mohito. W swoim portfolio ma wpisane pokazy dla takich domów mody, jak Dion Lee, Ulla Johnson, Yigal Azrouel, Sally LaPointe czy Noon By Noor. Była twarzą sesji WWD, Tush, PANI czy K MAG oraz zdobiła okładkę magazynu Brides.

 

1. TWÓJ ZAWÓD… Pierwszy miłosny to chyba Krzyś z Kubusia Puchatka.

 

2. PRZEŁOMOWY MOMENT W KARIERZE… Hmm… ups…

 

3. JAK WYGLĄDA TWÓJ TYPOWY DZIEŃ? Najpierw przeżyć zawodzenia mojego konającego kota Mirona, bo mój chłopak go tresuje i nie daje mu jeść zanim sam nie zje. Potem jak mi się pies Lula nie zsika po drodze na dół, to już jest raczej z górki.

 

4. TWOJE NAJBLIŻSZE PLANY… Najbliższe, jakie mam pod ręką, to plany nowojorskiego metra.

 

5. W JAKIM MIEJSCU CHCIAŁABYŚ BYĆ ZA 5 LAT? W lesie.

 

6. NAJLEPIEJ PRACUJE MI SIĘ, GDY... Nie zapomnę założyć soczewek i wszystko widzę.

 

7. KIM CHCIAŁAŚ ZOSTAĆ JAK BYŁAŚ MAŁA? Pieskiem.

 

8. CO CIĘ MOTYWUJE? Mój chłopak. Wstaję z łóżka codziennie rano tylko dlatego, że jeśli nie zrobię mu śniadania, to umrze, od kiedy tylko otworzy oczy, potrafi pracować bez jedzenia godzinami. No i kot Miron, bo miałczy straszliwie, że chce jeść. Dzięki nim czuję, że żyję.

 

9. CO NAJBARDZIEJ CENISZ U INNYCH? Wiesz, co się liczy? Szacunek ludzi ulicy.

 

10. Z KIM ZAMIENIŁABYŚ SIĘ ŻYCIEM NA JEDEN DZIEŃ? Z psem Lulą, żeby mnie Dominik też tak bardzo kochał.

 

11. GŁÓWNA CECHA CHARAKTERU TO… Jeśli chodzi tu o główną cechę mojego charakteru, to myślę, że w dużej mierze tworzy mnie zlepek introwersji, niecierpliwości, altruizmu i ciekawości. A jeśli chodzi o główną cechę charakteru człowieka ogólnie pojętego, to myślę, że dowiem się tego na studiach.

 

12. NAJWIĘKSZA WADA I ZALETA… Z istniejących: hipokryzja i bezinteresowność. Z moich: wrażliwość i wrażliwość.

 

13. TWÓJ IDOL Z DZIECIŃSTWA… Stephen Hawking.

 

14. ULUBIONE MIEJSCE NA ZIEMII… Na trawie, na kocu, wtedy się miło leży, albo na plaży.

 

15. CO ZABRAŁABYŚ ZE SOBĄ NA BEZLUDNĄ WYSPĘ (3 RZECZY)? Destylator do wody morskiej, krzesiwo i może malutki Internet.

 

16. CZY JEST COŚ, CO CIĘ WYPROWADZA Z RÓWNOWAGI? Zazwyczaj dziura w chodniku, jak jej nie zauważę.

 

17. SŁOWA, KTÓRYCH NADUŻYWASZ… Proszę, dziękuję, przepraszam.

 

18. TWOJA ULUBIONA KSIĄŻKA… Dobre pytanie!

 

Uwielbiam polską literaturę i poezję, więc pozwolę sobie to pytanie rozdzielić. Moja ulubiona książka zagranicznego autora to „Wybór Zofii” Williama Styrona. Z polskich autorów bardzo sobie cenię Joannę Bator, bo mam wrażenie, że mamy podobną wrażliwość i postrzeganie świata („Piaskowa Góra”, „Chmurdalia”, „Ciemno, prawie noc”, „Rekin w parku Yoyogi”). Poza tym w niesamowicie interesujący sposób przedstawia w swoich książkach Japonię. Ostatnio też bardzo mnie zainteresował Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”, „Inna dusza”, „Wigilijne psy”). To takie najbardziej aktualne fascynacje, choć o książkach moglibyśmy przeprowadzić osobny wywiad – rzekę.

 

Oprócz tego, bardzo interesuję się polską poezją. Moim ukochanym autorem jest Roman Honet, piszący rzeczy absolutnie magiczne, eteryczne, inteligentne i aż brak mi słów, żeby opisać moje emocje towarzyszące czytaniu („alicja”, „świat był mój”, „piąte królestwo”, „baw się”)! Jego wiersze czytam w kółko i bez końca.

 

Żeby już nie przedłużać tej książkowej tyrady, pozwolę sobie tylko przytoczyć nazwiska kilku moich ulubionych poetów: Miron Białoszewski, Andrzej Bursa, Rafał Wojaczek, Tadeusz Borowski. Pozdrawiam Was serdecznie!

 

19. ULUBIONA RZECZ W SZAFIE… Wieszaki BAGIS z Ikea ($0.39 za 4 sztuki!). Dobra jakość w przystępnej cenie.

 

20. CZEGO NIGDY NIE ZAŁOŻYSZ? Już nigdy nie założę, że jak ktoś mi podaje szklankę i mówi, że to woda, to tam nie ma wódki. Życie mnie tak wykiwało parę razy, a wiadomo jak to się kończy.

 

21. Z KIM ZAMIENIŁABYŚ SIĘ NA GARDEROBĘ? Może z kimś, kto ma tam trochę więcej.

 

22. NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCA OSOBOWOŚĆ W ŚWIECIE MODY… To taka starsza Pani, która wieczorami przychodzi sprzątać w mojej agencji. Jest tak samo wkręcona w świat mody jak ja i jedyne nazwisko z kompozytów ze ściany, które obydwie kojarzymy, to Claudia Schiffer.

 

23. JAK BRZMI TWOJE MOTTO?  Można? Można.

 

24. OBECNY STAN TWOJEGO UMYSŁU… Chyba pamiętałam, żeby rano wziąć leki, więc raczej znośny.

 

25. NARYSUJ NAM COŚ :) A tak na szybko machnęłam ten autoportret…

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Cleo Ćwiek | Model Plus | wywiad |

podobne artykuły