PL / EN
10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O... AGENCJI D`VISION

10 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O... AGENCJI D`VISION

Poznajcie bliżej czołową polską agencję dla modelek i modeli!

D`VISION - czołowa polska agencja modelek i modeli, która na polskim rynku działa już od 20 lat. Jej założycielką i właścicielką jest Lucyna Szymańska. Firma stoi za sukcesami takich modelek, jak Anja Rubik, Zuzanna Bijoch, Maja Salamon czy Emilia Nawarecka. Jak powstała, jak wygląda jej zespół, z kim współpracuje i jak rekrutuje nowe twarze? Zapraszamy do lektury!


1. D'VISION, czyli...? Twórczyni agencji mówiła, że zależało jej na tym, aby nazwa była po prostu związana i kojarzona z modą. Słowo "division", czyli z języka angielskiego "dział" jest często stosowane w branży w kontekście podziałów modeli na kobiety, mężczyzn czy nowe twarze. Lucyna Szymańska postanowiła zmodyfikować słowo rezygnując z litery "i" na rzecz apostrofu i stąd wzięła się obecnie obowiązująca nazwa firmy.


2. "Matka sukcesu". Lucyna Szymańska to założycielka i właścicielka agencji D'VISION, również agentka i przyjaciółka Anji Rubik. Pasjonowała się modą od czasów szkolnych, a swoje pierwsze kroki stawiała jeszcze w liceum plastycznym w Bielsku-Białym, gdzie tworzyła z rówieśnikami modowy zespół. "Projektowaliśmy, organizowaliśmy pokazy mody. Po skończeniu szkoły stworzyliśmy pierwszą w Bielsku niewielką agencję modelek. W tym czasie jedna z firm odzieżowych w mieście zaproponowała mi stworzenie dla nich kolekcji. Efektem końcowym zainteresował się Jerzy Antkowiak, w tamtych czasach to on był guru polskiej mody. Zaprosił mnie z moją kolekcją na pokaz "Moda Polska" do Warszawy, w którym wystąpiły trzy dziewczyny z mojej agencji. Nawiązałam pierwsze kontakty z branżą mody na rynku polskim i krok po kroku zaczęłam rozwijać się w stolicy. Mniej więcej po dwóch latach dostałam propozycje stworzenia agencji modelek w Studio 1 u Zbyszka Łukasiewicza" – opowiadała Lucyna Szymańska o swoich początkach w wywiadzie dla LAMODE.INFO (więcej tutaj!).

 

Lucyna Szymańska, fot. Jakub Pleśniarski


3. Dream Team. Tak o sobie mówią współpracownicy agencji i twierdzą, że nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Najdłużej (15 lat) z Lucyną Szymańską pracuje Marcin Gajewski – dyrektor agencji, który zajmuje się rodzimym rynkiem i D'VISION Art (więcej dalej). Dwa lata krócej jest tu Marta Gajewska (żona Marcina) – bookerka odpowiedzialna za rynek zagraniczny. Bezpośrednio wspiera Lucynę jej asystentka – Maria Pięta, a Marcina - Basia Kulawik. W zespole znajdują się również Lucyna Żędzianowska, pracująca na stanowisku international junior booker oraz Karolina Romuk-Wodoracka – scoutka.

 

 4. Sztuka i talent. Przy agencji funkcjonuje firma siostrzana, która zrzesza m.in. stylistów, stylistów fryzur czy wizażystów. W skład D'VISION Art na stałe wchodzą: Kacper Raczkowski (włosy), Gor Duryan (włosy), Dariia Day (makijaż), Sarah Mierau (makijaż), Paweł Solis (włosy), Marianna Yurkiewicz (makijaż). Kolejne projekty artystów możecie śledzić na stronie głównej (http://www.divisionart.pl), Facebooku (https://www.facebook.com/DivisionArt) i Instagramie (https://instagram.com/divisionartwarsaw). Powstała również filia D'VISION Talent, w której działa Piotr Krzymowski – absolwent Ukończył Central Saint Martins, młody artysta, który tworzy kolaże, instalacje i video (http://division.pl/model-category/talents/)


5. Pod skrzydłami. Podopiecznymi agencji są najlepsze polskie nazwiska w branży. Wśród gwiazd modelingu można wymienić ikonę Anję Rubik oraz jej męża Sashę Knezevica, siostry Bijoch - Zuzannę i Julię, Maję Salamon, Emilię Nawarecką, Patrycję Gardygajło, Marię Loks czy Klementynę Dmowską.

 

Agencja D`VISION, fot. Jakub Pleśniarski


6. Współpraca. Aby wypromować modeli czy modelki zagranicą, agencje muszą współpracować ze swoimi odpowiednikami w konkretnych miastach na całym świecie. D'VISION współdziała z najlepszymi firmami na świecie, m.in. Next, Women i Viva.

 

7. Przepis na modelkę. Obok doskonałej figury, u modelki ważna jest również twarz. „Dziewczyna nie musi być piękna w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Większość top modelek jest plastyczna, nie mają urody miss, ale są szczupłe i interesujące. Szukamy też osobowości, bo przecież ładnych dziewczyn są na świecie tysiące. Te twarze, które są na topie, są twarzami nie dającymi się wymazać z pamięci” – mówiła w wywiadzie dla LAMODE.INFO Lucyna Szymańska. Właścicielka polskiej agencji zwróciła uwagę, że równie istotny jest charakter – silna osobowość, która poradzi sobie z trudnym początkiem i natłokiem pracy oraz zdeterminowanie.


8. Casting. Jeżeli chcecie spróbować sił w modelingu i marzycie o D'VISION, musicie poznać kilka zasad, które stawia przed dziewczynami / chłopakami polska agencja. Jeżeli mieszkacie poza Warszawą, wypełnijcie formularz na stronie głównej (tutaj!), w którym należy podać personalne dane, wzrost, wymiary, a także załączyć zdjęcie. Najlepiej jednak jeżeli możecie udać się bezpośrednio do siedziby firmy (u. Burakowska 5/7 w Warszawie). Nie trzeba umawiać się na konkretny termin, agencja pracuje w godzinach 10:00-18:00. Pamiętajcie, żeby odpowiednio przygotować się do castingu. Na kobiecy dress code składają się ubrania eksponujące sylwetkę, czarne getry i wysokie szpilki, natomiast mężczyźni mają większą swobodę w doborze stylizacji.

 

Agencja D`VISION, fot. Jakub Pleśniarski


9. Media społecznościowe. Agencja D'VISION jest bardzo aktywna w sieci. Codziennie na profilach na Facebooku (https://www.facebook.com/DivisionModel), Instagramie (https://instagram.com/divisionmodel/) czy Pinterest (https://pl.pinterest.com/dvisionmodelman/) znajdziecie newsy o podopiecznych – ich sukcesach, planowanych projektach, ale też zdjęcia z życia agencji. Opiekunowie modeli również bacznie śledzą wszystkie wzmianki o nich w mediach i przyłączają się do komentowania.

 

10. Top Model. D'VISION była przez kilka sezonów partnerem polskiej edycji reality-show – Top Model. Laureaci oraz obiecujący uczestnicy programu mogli liczyć na umowę z agencją, a wiele nazwisk pracuje tam do dziś. Michalina Strabel, Osi Ugonoh, Marta Sędzicka, Kasia Smolińska, Emilia Pietras, Zuzanna Kołodziejczyk, Aleksandra Krysiak czy Adam Boguta to przykłady modeli, którzy cieszą się coraz większą popularnością w branży.

video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: D`vision | agencja D`vision | Lucyna Szymańska | Lucyna Szymańska D`vision | agencja Anji Rubik | D`vision Art. | polskie modelki | modeling | Top Model | Anja Rubik |

podobne artykuły