PL / EN
10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW DIANE VON FURSTENBERG

10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW DIANE VON FURSTENBERG

Poznajcie złote myśli żywej legendy mody!

Diane von Furstenberg to belgijska projektantka, która została okrzyknięta najbardziej przedsiębiorczą kobietą w modzie od czasów Coco Chanel. Sławę przyniosła jej kopertowa sukienka, zaprojektowana w 1972 roku dla kobiet pracujących, która zrewolucjonizowała świat mody i okazała się bestsellerem. Na kultowych sukienkach projektantki naszyte zostały napisy „Poczuj się kobietą, noś sukienkę”. Slogan ten jest zastrzeżonym znakiem towarowym marki. Jej projekty są kobiece, klasyczne, w mocnych kolorach i ciekawych wzorach. Na wybiegu możemy zobaczyć głównie uśmiechnięte modelki.

 

Legendarna projektantka kojarzy się przede wszystkim z przykładem niezależnej i pewnej siebie kobiety. Pełna klasy, uroku i wdzięku, silna oraz pracowita – za te cechy pokochała ją Ameryka. Osobowość i życiowa mądrość sprawiają, że Diane jest inspiracją dla kobiet na całym świecie. To muza Andy’ego Warhola, autorka książek, prezes Stowarzyszenia Amerykańskich Projektantów Mody oraz walcząca o prawa kobiet feministka.

W życiu prywatnym była żoną księcia, Egona von Fürstenberga. Zrezygnowała z bajkowego życia księżniczki i swoją ciężką pracą stworzyła warte kilka miliardów dolarów imperium modowe. Przypominamy jej najważniejsze cytaty!

 

Zdjęcie główne: Instagram.com/DVF

video

CHANEL - BACKSTAGE POKAZU

tagi: Diane von Furstenberg | historia mody |

podobne artykuły