PL / EN
KRÓLEWSKI ŚLUB 2018: WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ

KRÓLEWSKI ŚLUB 2018: WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ

Od dokładnej daty, po suknię ślubną i druhny panny Markle.

KRÓLEWSKI ŚLUB MEGHAN MARKLE I KSIĘCIA HARRY'EGO

Od dokładnej daty, po sukienkę panny Markle i finalną odpowiedź na pytanie, czy dzień ceremonii będzie w Wielkiej Brytanii dniem wolnym od pracy – oto krótki przewodnik po jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku: królewskim ślubie Meghan Markle i Księcia Harry’ego.


KIEDY ODBĘDZIE SIĘ KRÓLEWSKI ŚLUB 2018?

15 grudnia Pałac Kensington poinformował na Twitterze, że Książę Harry i Meghan Markle wezmą ślub 19 maja 2018 roku. Decyzja pary o zaślubinach w sobotę sprzeciwia się tradycji, która podaje, że śluby królewskie powinny odbywać się w dniu powszednim. Książę i Księżna Cambridge pobrali się w piątek, a Królowa Elżbieta II w czwartek. Majowa data mogła zostać wybrana również ze względu na Kate Middleton, która w kwietniu urodzi trzecie dziecko.


CZY DZIEŃ KRÓLEWSKIEGO ŚLUBU BĘDZIE DNIEM WOLNYM OD PRACY?

Chociaż obywatele Wielkiej Brytanii dostali dzień wolny od pracy, aby świętować małżeństwo Księcia Karola i Diany Spencer (1981), Księcia Williama i Catharine Middleton (2011), Książę Harry i jego narzeczona postanowili pobrać się w sobotę, unikając problematycznej kwestii zarządzenia tzw. bank holiday. Godziny otwarcia pub’ów mogą wydłużyć się tego dnia do pierwszej nad ranem, podobnie jak stało się to w przypadku ślubu Księcia Williama i 90. urodzin Królowej w 2016 roku.

ZOBACZ TEŻ: JAKI JEST STYL MEGHAN MARKLE?


GDZIE ODBĘDZIE SIĘ ŚLUB MEGHAN MARKLE I KSIĘCIA HARRY’EGO?

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbędzie się w Kaplicy Św. Jerzego (St George’s Chapel) w Zamku Windsorów o godz. 12.00 w południe. Miejsce kultu religijnego pomieści ok. 800 gości, a kluczowe elementy ceremonii, takie jak obsługa, muzyka, kwiaty, dekoracje i przyjęcie zostaną opłacone przez rodzinę królewską. Tort weselny – cytrynowo-bzowy wypiek zostanie wykonany przez cukiernię Violet Bakery’s Claire Ptak.


KTO ZAPROJEKTUJE SUKNIĘ ŚLUBNĄ MEGHAN MARKLE?

Suknia ślubna Meghan Markle jest niewątpliwie jedną z największych zagadek tego roku. Więc co założy gwiazda serialu „W Garniturach”? Do tej pory przyszła członkini rodziny królewskiej faworyzowała zręcznych projektantów z Kanady – kraju, który przez 7 lat nazywała swoim domem. Erdem, Antonio Berardi, Marchesa, Misha Nonoo to nazwiska, które pojawiają się wśród pretendentów. Nie wyklucza się również magicznej kreacji od Johna Galliano lub dramatycznej sukni Gilesa Deacona.

Portret zaręczynowy wskazuje jednak, że 36-latka może ponownie skusić się na projekt Michaela Russo i Tamary Ralph, australijskiej pary, która stoi za zdobioną kreacją Ralph&Russo, i w której Markle zapozowała u boku narzeczonego.

 

KIM BĘDĄ DRUHNY MEGHAN MARKLE?

Książe Jerzy i Księżniczka Charlotte z przyjemnością pojawią się na uroczystości w roli dzieci sypiących kwiaty, ale spodziewać się możemy również kilku przyjaciółek Markle w roli druhen. Między innymi aktorki Pirayanki Chopry, mistrzyni tenisa Sereny Williams, projektantki Mishy Nonoo, stylistki Jessicy Mulroney - to główne sugestie, które pojawiają się na językach Brytyjczyków. Jednak od kiedy Markle skasowała swoje konto na Instagramie, śledzenie jej przyjaciół stało się nieco trudniejsze.

ZOBACZ TEŻ: O POLSKIEJ PANNIE MŁODEJ - WYWIAD Z PROJEKTANTKĄ, AGATĄ WOJTKIEWICZ

video

VICTORIA BECKHAM WIOSNA LATO 2018

tagi: Meghan Markle | Książę Harry | ślub | wydarzenia | MEGHAN MARKLE |

podobne artykuły