Logotyp serwisu lamode.info
Rebelpin fashion awards 2021: finał konkursu w ramach projektu „Native

Rebelpin fashion awards 2021: finał konkursu w ramach projektu „Native"

Już wkrótce poznamy najlepszych projektantów młodego pokolenia w Europie!

 

Spis treści

1. Finał konkursu Rebelpin 2021

2. Projekt Native nadal się rozwija

Finał konkursu Rebelpin 2021

Zorganizowany przez sieć ACTE konkurs modowy Rebelpin będzie miał swój finał 1 lipca 2021 roku, o godzinie 15:00. Podczas wirtualnej gali młodzi projektanci, biorący udział w projekcie Native, zaprezentują swoje prace i dowiemy się, kto zostanie okrzyknięty kreatorem roku.

Projektanci biorący udział w konkursie Rebelpin 2021 to: Lourdes Bernabé (marka Bélous), Kasia Sylwia Wójcik (marka CathySilviaVoget),  Lisa Ivarsson (marka Lisa Ivarsson Studio), Camila Banegas (marka Alimac) Silvia Parapar (marka Sel Parapar), Marc Pengel (marka Martha), Weng Tzu Chun (marka Weng studio), Linus Leonardsson (marka Linus Leonardsson), Núria Costa Ginjuame i Ane Castro Sudup (marka Zer Collection).


Chcecie obejrzeć live stream z pokazu i dowiedzieć się, kto zostanie zwycięzcą tegorocznej edycji? Wejdźcie na stronę: https://acte.net/vote-rebelpin-2021/ i poznajcie szczegóły wydarzenia. Już teraz możecie bliżej poznać biorących udział w Rebelpin projektantów, a 10 czerwca pojawią się tam również konkursowe kolekcje. Sami będziecie mogli również przyczynić się do wyłonienia laureata w ramach głosowania online.


Projekt Native nadal się rozwija

Projekt Native (New Creative Trails) jest współfinansowany z programu „Kreatywna Europa” Unii Europejskiej i prowadzony przez szwedzką Radę Miejską Borås i obejmuje Kataloński Klaster Mody (Modacc), miasto Prato we Włoszech oraz Akademię Sztuk Pięknych w Polsce. Wszyscy członkowie należą do europejskiej sieci tekstylnej ACTE (Stowarzyszenie Europejskich Wspólnot Tekstylnych), która zrzesza około trzydziestu europejskich instytucji i gmin związanych z przemysłem modowym.

W ciągu ostatnich miesięcy odbyły się elektroniczne wykłady projektu Native. Otwarte wydarzenie było skierowane do wszystkich zainteresowanych, ale dedykowane studentom mody i młodym projektantom, którzy bezpłatnie mogli poszerzyć swoją wiedzę o branży.

W sumie odbyło się sześć webinariów z prelegentami z Włoch, Polski i Hiszpanii, podczas których poznawaliśmy tematy związane z komercyjnym podejściem do projektowania i trendami na rynku mody, takie jak eko-projektowanie i gospodarka o obiegu zamkniętym, ochrona praw własności intelektualnej, zrównoważony rozwój w łańcuchu produkcji mody, marketing cyfrowy w sektorze mody, nowe modele biznesowe i cyfryzacja przemysłu.


 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

tagi: konkurs | nagrody | branża mody |

podobne artykuły