PL / EN
AVON

AVON

BRANŻA

Kosmetyczna

ROK ZAŁOŻENIA

1886

SIEDZIBA

Nowy Jork, USA

MARKA AVON

Avon (Avon Products) to przedsiębiorstwo o ogólnoświatowym zasięgu, które zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków. Firma sprzedaje w systemie sprzedaży bezpośredniej wykorzystując model marketingu wielopoziomowego. Avon działa w ponad 135 krajach, a roczna sprzedaż produktów marki opiewa na sumy sięgające 8 mld dolarów. Najszybciej rozwija się na rynku rosyjskim i chińskim.

KONSULTANTKI AVON

Sprzedażą produktów marki Avon zajmują się konsultantki. Jednak w niektórych krajach, takich jak, np. Chiny, gdzie do 2006 roku sprzedaż bezpośrednia była zakazana, kosmetyki sprzedawane są w sieciach sklepów detalicznych. Głównymi odbiorcami Avon są kobiety, choć od kilku lat marka sukcesywnie wprowadza także linie kosmetyków dla mężczyzn.

AVON W POLSCE I NA ŚWIECIE

Przedsiębiorstwo Avon Products powstałow 1886 roku w Nowym Jorku jako Californina Perfume Company. Jego założycielem był 28-letni wówczas David H. McConnell. W 1939 marka działa pod nazwą Avon, a dwadzieścia lat później powstały jej pierwsze biura na terenie Europy – w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W Polsce działa jako trzy niezależne spółki: Avon Cosmetics Polska (1992), Avon Operations Polska (1997) oraz Avon EMEA Finance Service Centre (2006).

podobne artykuły