PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
MOSCHINO

MOSCHINO

SIEDZIBA

Mediolan

ROK ZAŁOŻENIA

1983

ZAŁOŻYCIEL

Franco Moschino

Spis treści

1. MOSCHINO: O MARCE

2. MOSCHINO: WCZORAJ I DZIŚ

3. MOSCHINO X H&M

MOSCHINO: O MARCE

Moschino to włoski dom mody założony przez Franco Moschino w 1983 roku w Mediolanie, który od początku swojej działalności specjalizował się w produkcji odzieży pret-a-porter. Marka i jej właściciel szybko zyskali sławę dzięki innowacyjnym, kolorowym i nieco ekscentrycznym projektom, a także krytycznej opinii, jaką Franco miał na temat całego przemysłu modowego. Nie bez znaczenia okazał się również jego udział w kampaniach na temat świadomości społecznej we wczesnych latach 90’. Po śmierci Moschino (1994) dyrektorem kreatywnym marki została jego była asystentka, Rosella Jardini, którą w 2013 roku zastąpił Jeremy Scott. Amerykanin swoją pierwszą kolekcję zaprezentował jesienią 2014 roku.

W 2006 roku Moschino zaprojektowało stroje na ceremonię otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Marka ma swoim koncie także projekty strojów dla gwiazd, takich jak Kylie Minogue, Madonna, czy Lady Gaga.

POWIĄZANE: JEREMY SCOTT - PROJEKTANT POPKULTURY

MOSCHINO: WCZORAJ I DZIŚ

Wypuszczając kolekcję międzysezonową 2008/2009 Moschino Jeans zmieniło swoją nazwę na Love Moschino, co miało lepiej oddawać DNA marki. Obecnie właścicielem Moschino jest Moschino S.p.A, firma nabyta przez Aeffe S.p.A i Sportswear International S.p.A. w 2007 roku Moschino S.p.A. podpisało umowę z Scienward International Holdings Limited na franchising i dystrybucję ich produktów w Chińskiej Republice Ludowej (wykluczając Hongkong i Makau). Dziesięcioletnie porozumienie zapewniało otwarcie 40 sklepów i ekskluzywną dystrybucję linii odzieżowych Moschino. Moschino S.p.A. produkuje również zegarki, biżuterię, okulary, perfumy, kosmetyki, kaski, a także ubrania dziecięce (Moschino Teen, Moschino Kid, Moschino Baby).

Od kwietnia 2009 roku dyrektorem generalnym marki pozostaje Alessandro Varisco.

ZOBACZ TEŻ: MOSCHINO X H&M 2018

MOSCHINO X H&M

W kwietniu 2018 roku podczas imprezy towarzyszącej festiwalowi Coachella ogłoszono, że kolejną designerską kolekcję dla szwedzkiej sieciówki zaprojektuje Moschino z Jeremy’m Scottem na czele. Linia ubrań i dodatków Moschino [TV] H&M trafi do sprzedaży 8 listopada. Jeremy Scott jest niesamowity – wie, jak bawić się stylem i przyciągać uwagę fanów z całego świata, powiedziała o współpracy Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M.

podobne artykuły