lamode > GWIAZDY > WYDARZENIA > AKTORKI PROJEKTUJĄ DLA MARKI MOLTON
Lamode.info

AKTORKI PROJEKTUJĄ DLA MARKI MOLTON

AKTORKI PROJEKTUJĄ DLA MARKI MOLTON

Dodane przez Redakcja
04 Kwiecień '12

MOLTON to polska marka, która na rynku znana jest z eleganckiej, damskiej odzieży, którą charakteryzuje przede wszystkim prostota, połączenie klasyki z nowoczesnością. Co ciekawe brand postanowił urozmaicić swoją ofertę i zaprosił do współpracy przy projektowaniu kilku modeli znane polskie aktorki - Małgorzatę Pieczyńską, Grażynę Wolszczak i Olgę Borys.

 

3. kwietnia w firmowym salonie marki MOLTON znajdującym się w warszawskiej Galerii Mokotów odbyła się uroczysta premiera kolekcji przygotowanej przez gwiazdy. Poza bohaterkami i kreatorkami nowej linii, na wydarzeniu zjawiły się także inne osoby z branży, w tym Anna Popek prowadząca spotkanie oraz Piotr Pakowski, właściciel marki.

 

Każda z projektujących kolekcję pań szukała inspiracji w różnych źródłach. Różnorodne projekty to także odzwierciedlenie ich odmiennych charakterów. W linii zaprojektowanej przez Małgorzatę Pieczyńską, Grażynę Wolszczak i Olgę Borys znajdziemy więc sukienki w żywych kolorach i żakiety inspirowane kultową marką Chanel.

 

„Dla MOLTON wybrałam dość bezpieczne projekty, wpisujące się w markę. Jeśli natomiast pojawiłaby się kolejna propozycja współpracy to poszłabym w szalony klimat rock’n’rolla, który lubię, a kolekcja byłaby bardziej modowa i szalona.”  - Tak komentowała swoją współpracę z marką Grażyna Wolszczak, która też przez przypadek wymyśliła, uznane za przewodnie hasło kolekcji mała czarna kolorowa. Taka też jest sukienka jej projektu - w modnych kolorach, krojem nawiązująca do klasycznej małej czarnej.

 

Aktorka zapytana czy w projektach chciała przekazać innym kobietom jakąś cząstkę siebie, odpowiada: „W moim projektowaniu nie było jakiejś filozofii, nie myślałam o tym. To Małgosia bardziej poszła filozoficznie.” I rzeczywiście, Małgorzata Pieczyńska w filmiku ukazującym proces powstawania kolekcji mówiła, że w pracy aktora bezustannie ubiera się w to, co narzuca scenariusz i stylistka na planie. Tworząc sukienkę w stylu country dla MOLTON w bananowym odcieniu wreszcie zapytała samą siebie – co ja bym chciała nosić?

 

Inspiracji Coco Chanel nie ukrywa Olga Borys, która stworzyła żakiet inspirowany tym słynnym domem mody.  Aktorka, która ceni klasykę w miejskim stylu, podobnie jak Małgorzata Pieczyńska, nie myślała o klientkach w szerokim zasięgu, ale o tym, co sama chętnie by założyła. Dlatego też żakiecik zajmie najważniejsze miejsce w jej szafie.

 

Panie współpracę oceniają, jako kolejne i bardzo interesujące doświadczenie. Dla nich była to świetna zabawa i przygoda. Aktorki nie wykluczają również, że gdyby nadeszła kolejna propozycja współpracy, zgodziłyby się.

 

Zaprszamy do galerii!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja