Logotyp serwisu lamode.info
PYER MOSS ZWYCIĘZCĄ CFDA/VOGUE FASHION FUND 2018

PYER MOSS ZWYCIĘZCĄ CFDA/VOGUE FASHION FUND 2018

Zobaczcie, kto dołączył do zwyzcięzców poprzednich edycji konkursu – Proenza Schouler, Josepha Altuzarry czy Thoma Browne’a.

Spis treści

1. CFDA/VOGUE FASHION FUND: ZWYCIĘZCY 15. EDYCJI

2. 15. EDYCJA CFDA/VOGUE FASHION FUND: JURY

3. PYER MOSS: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Co roku, nagroda CFDA/Vogue Fashion Fund wyróżnia talenty, zapraszając 10 najlepszych osób do rywalizacji w serii projektanckich wyzwań. Stawka jest duża: 400 tysięcy dolarów i wsparcie mentorskie ze strony członków CFDA i edytorów Vogue’a. Do kogo trafiła nagroda główna?

CFDA/VOGUE FASHION FUND: ZWYCIĘZCY 15. EDYCJI

W tegorocznej 15. już edycji na podium CFDA/Vogue Fashion Fund stanęła marka Pyer Moss, założona w 2013 roku przez Kerby’ego Jean-Raymonda. O nagrodę zwycięzcy walczyli także: Emily Adams, Jonathan Cohen, Matthew Adams Dolan, Batsheva, Christian Cowan, Hunting Season, Luar, Rebecca de Ravenel i Scosha. Kerby Jean-Raymond odebrał nagrodę od aktorki, Emily Blunt i tym samym dołączył do grona laureatów poprzednich edycji, stając w szeregu obok Proenza Schouler, Josepha Altuzarry oraz Thoma Browne’a. Wyróżnienie i nagrodę w postaci 150 tysiecy dolarów otrzymali Emily Adams, założycielka marki Bode, która istnieje na rynku od 2016 roku i Jonathan Cohen (brand powstał w 2011 roku).


Pyer Moss: przygotowania  Kerby'ego Jean Raymonda, twórcy marki do finału konkursu

15. EDYCJA CFDA/VOGUE FASHION FUND: JURY

W tegorocznym składzie komitetu znaleźli się m.in. Anna Wintour, Nicole Phelps, Jeffrey Kalinsky, Steven Kolb, Eva Chen, Mark Holgate, Diane von Furtenberg oraz Joseph Altuzarra (zwycięzca konkursu w 2011 roku). Każdy z członków jury docenił potencjał drzemiący w kandydatach, ich kreatywność oraz odwagę w poruszaniu ważnych kwestii społecznych.

POLECAMY: TELFAR LAUREATEM CFDA/VOGUE FASHION FUND 2017

PYER MOSS: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Kolekcja Pyer Moss na wiosnę lato 2019 stanowiła nie tylko okazję do zaprezentowania światu najnowszych trendów, ale także poruszenia istotnych spraw dla społeczeństwa. Założyciel marki za pomocą mody wielokrotnie poruszał tematy, takie jak równość i zakaz dyskryminacji ze względu na rasę. Wspierał także innych projektantów i artystów, którzy mają ciemny kolor skóry, a na wybiegu promował afroamerykańskich modeli. Tak było i tym razem. Dzięki swojej kolekcji, chciał pokazać, że ludzie o ciemnym kolorze skóry też żyją podobnie, co osoby o jasnej karnacji i spędzają czas w ten sam sposób. Taką postawę miały wyrazić pełne różnorodności i barw ubrania, wśród których dominowały dresowe spodnie wykonane z dzierganych materiałów, okrycia wierzchnie i peleryny, przeznaczone na weekendowe spotkania ze znajomymi oraz eleganckie wieczorowe suknie wykonane ze szlachetnych tkanin, takich jak jedwab czy satyna.

W galerii zobaczycie zdjęcia projektów i kampanii marek oraz ich twórców, którzy znaleźli się w grupie zwycięzców i finalistów 15. edycji konkursu CFDA/Vogue Fashion Fund.

tagi: konkurs | CFDA/Vogue Fashion Fund | Pyer Moss | Kerby Jean-Raymond | Bode | Jonathan Cohen Studio |

podobne artykuły