PL / EN
ZOOM NA STYL - JENNA LYONS, DYREKTOR KREATYWNA J CREW

ZOOM NA STYL - JENNA LYONS, DYREKTOR KREATYWNA J CREW

Poznajcie styl dyrektor kreatywnej marki J.Crew Jenny Lyons, okrzykniętej przez tygodnik The Observer „królową amerykańskiej mody”.

W 2013 roku magazyn Time umieścił ją w swoim rankingu 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, a brytyjski tygodnik The Observer obwołał „królową amerykańskiej mody”. Jenna Lyons jest dzisiaj bez wątpienia jedną z najlepiej ubranych Amerykanek, za czym przemawia choćby efekt ponad dwudziestu lat pracy w szeregach marki J. Crew. 

 

Odpowiedzialna za wizerunek amerykańskiego brandu - począwszy od sklepowych witryn, po katalogi i stronę internetową - Jenna w branży mody zdążyła sobie wyrobić opinię osoby inteligentnej, kreatywnej, charyzmatycznej i przede wszystkim bardzo stylowej. Zapewne wiele osób zaskoczyła swoją niewielką rolą w trzecim sezonie popularnego serialu Girls, w którym pojawiła się w roli nieco apodyktycznej i szalenie ambitnej szefowej jednej z głównych bohaterek - Hannah, granej przez Lenę Dunham. Wcielając się w taką, a nie inną postać, udowodniła, że ma ogromny dystans do siebie i tego, co mówi się o niej w branży. 

 

Jeśli chodzi o jej styl, to na pierwszy rzut oka charakteryzuje go bogactwo kolorów, printów i połączeń na pozór niemożliwych. Wszystko dlatego, że Jenna uwielbia bawić się modą. Przemyślane od stóp do głów sylwetki Amerykanki, zachwycają gdziekolwiek się pojawi. My postanowiliśmy przyjrzeć się jej zestawom ze szczególną uwagą. 

 

ZOOM NA STYL - JENNA LYONS lamode.info


Dyrektor kreatywna marki J. Crew uwielbia printy w każdej postaci. Kwiaty, zwierzęce motywy czy azteckie wzory w szafie Jenny widnieją na bluzach, spodniach  czy spódnicach – mimo, iż tych w jej garderobie jest zdecydowanie najmniej. W przypadku Lyons zasada , że kropek nie nosi się do pasków nie obowiązuje, a przysłowiowe „co za dużo, to nie zdrowo” nie ma racji bytu. Wszystko to dlatego, że Amerykanka doskonale wie, jak zestawiać ze sobą na pozór niepasujące do siebie elementy garderoby, aby uzyskać niepowtarzalny efekt. 

 

 

ZOOM NA STYL - JENNA LYONS lamode.info

 

Nonszalancko narzucony na ramiona elegancki płaszcz, to ostatnio jeden z najczęściej spotykanych sposobów noszenia okryć wierzchnich wśród najbardziej zagorzałych fashionistek. Jenna jest w tym przypadku zdcydowaną prekursorką i niezaprzeczalną ikoną do naśladowania. Pokazuje, jak nosić elegancki płaszcz do zwykłych jeansów lub na jakie kolory warto postawić. Rubinowa zieleń w połączeniu z łososiowym różem i kanarkową żółcią - brzmi kiczowato? Nie w przypadku dyrektor kreatywnej J. Crew! 

 

 

ZOOM NA STYL - JENNA LYONS lamode.info

 

Jenna jest zagorzałą fanką spodni. Ten element garderoby można u niej znaleźć w wielu różnych fasonach i materiałowych formach. Te z szerokimi nogawkami, popularnie określane jako szwedy, 45- letnia Lyons wybiera najczęściej. Przy bardzo szczupłej sylwetce i 180 cm wzrostu można pozwolić sobie na taką decyzję, nie uważacie? 

 

 

ZOOM NA STYL - JENNA LYONS lamode.info

 

Ktoś, kto od 24 roku pracuje w branży mody i ciężką pracą od roli stażysty doszedł do najważniejszego stanowiska w firmie J. Crew, musi znać tajniki, które są fundamentem nienagannych stylizacji. Biała elegancka koszula, basicowy t-shirt w paski czy elegancki kostium, to must have w każdej damskiej szafie, co udowadniają również outfity w wykonaniu Jenny. 

 

 

Więcej modowych wyborów Jenny znajdziecie w naszej galerii. Co sądzicie o jej stylu?

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Jenna Lyons | zoom na styl | Jenna Lyons styl | styl gwiazd | J. Crew |

podobne artykuły