Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ – LIU WEN

ZOOM NA MODELKĘ – LIU WEN

Liu Wen to jedyna azjatycka top modelka znajdująca się pierwszej dziesiątce rankingu 50 Top portalu Models.com. Poznaj ją bliżej!

Imię i nazwisko: Liu Wen


Data i miejsce urodzenia: 27 stycznia 1988 roku, Yongzhou, Hunan, Chiny

 

Wzrost: 179 cm

 

Wymiary: 80-59,5-87,5 cm

 

Rozwój kariery: Pochodzi z niezamożnej rodziny robotniczej. Do kariery modelki zachęciła ją mama, która jednocześnie bardzo pilnowała, by córka dbała o siebie i dobrze się odżywiała. To dzięki namowom mamy, młodziutka Liu zdecydowała się wziąć udział w ogólnokrajowym castingu w 2005 roku – i to był początek zawrotnej kariery uroczej Chinki. Mimo, iż Liu nie wygrała castingu, rozpoczęła pełnoetatową pracę i bardzo szybko wzięła udział w sesjach dla Vogue China i Harper’s Bazaar. Stolice mody dostrzegły ją jednak dopiero 2 lata później, gdy pojawiła się na łamach Cosmopolitan w ubraniach Karl Lagerfeld i Viktor&Rolf.  Od 2007 roku pojawia się regularnie na licznych pokazach mody – przede wszystkim w Mediolanie i Nowym Jorku.

 

Największe osiągnięcia: Od 2010 roku Liu Wen razem z dwiema innymi top modelkamiConstance Jablonski i Joan Smalls została twarzą marki Estee Lauder. Kontrakty z tą marką kosmetyczną uchodzą za najbardziej prestiżowe na świecie. W tym samym roku, Chinka była najczęściej bookowaną modelką podczas tygodni mody wiosna lato 2010 – pojawiła się wówczas na 70 pokazach! Obecnie plasuje się na szóstym miejscu w światowym rankingu Top 50 Women portalu Models.com, którą to pozycję dzieli właśnie z Constance Jablonski. W sezonie wiosna lato 2012 pojawiła się w reklamach Calvin Klein Collection – reklamowała zarówno perfumy, jak i akcesoria, a także w kampaniach Marni for H&M oraz Diesel.

 

Nasza opinia: Wielokrotnie pojawiały się zarzuty, że wybiegi są nazbyt „rasistowskie” – nie można jednak zaprzeczyć, że to w Stanach i w Europie biznes modelingowy kręci się najszybciej. Tym niemniej, wspieramy wszelkie modelki ze stron innych niż Europa i Ameryka Północna, ponieważ cenimy różnorodność.

tagi: Liu Wen | top modelka | top modelka Liu Wen | Constance Jablonski | Joan Smalls |

podobne artykuły