PL / EN
ZOOM NA MODELKĘ – KINGA RAJZAK

ZOOM NA MODELKĘ – KINGA RAJZAK

Wbrew pozorom, wywoływanym przez brzmienie jej nazwiska, nie jest Polką, ale Słowaczką węgierskiego pochodzenia! Poznaj historię top modelki Kingi Rajzak.

Imię i nazwisko Kinga Rajzak

 

Data i miejsce urodzenia – 7. marca 1987 roku, Bratysława, Słowacja

 

Wzrost 176,5 cm

 

Wymiary – 83 – 59- 88 cm

 

Rozwój kariery – Kinga oficjalnie wkroczyła do świata modelingu tuż przed ukończeniem 18 roku życia, w 2005 roku. Lata 2006-2007 były okresem intensywnej pracy i drogi na sam szczyt sławy – modelka regularnie pozowała do wszelkich najważniejszych magazynów i starała się być obecna w kampaniach reklamowych. Jej debiutem w edytorialu była sesja do magazynu V, wkrótce potem posypały się propozycje – również okładkowe od włoskiej i francuskiej edycji Vogue’a.

 

Największe osiągnięcia – Do najgłośniejszych kampanii z udziałem Kingi Rajzak należy zaliczyć tę, do której zatrudniła ją Miuccia Prada na sezon wiosna lato 2011. Inne, również znaczące to między innymi Balenciaga, Alberta Ferretti, Missoni, Lanvin i Burberry Blue Label. Na sezon jesień zima 2011 top modelka podpisała kontrakt z MaxMara Sport  oraz, ponownie, z Missoni. Rajzka obecnie znajduje się na 37. Miejscu w ogólnoświatowym rankingu Top 50 portalu Models.com.

 

Nasza opinia – Kinga Rajzak wspomina, że jej pierwsze doświadczenia z modelingiem były wyjątkowo nieprzyjemne. Nabrała przekonania, iż projektanci z założenia są złośliwi i nieżyczliwi w stosunku do modelek, a one same – zblazowane i nieciekawe jako osoby. Jednak kontakt z zafascynowanym nią Steven Meiselem przekonał ją, że modelka to nie tylko piękna twarz i ciało – ale i określona osobowość, zdolność do jej przekazania i do wcielania się w różne role. Podkreśla, że tylko dziewczyny z charakterem dostają się na sam szczyt. A my przyznajemy jej rację i kibicujemy gorąco!

 

tl_files/COMMUNITY/AAAAA KOLAZE/kinga rajzak.jpgfot. East News (Burberry Prorsum/ MaxMara/ Dolce&Gabbana/ Marni/ Kanye West)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Kinga Rajzak | modelka | top modelka | osobowość | moda zagraniczna |

podobne artykuły