PL / EN
ZOOM NA MODELKĘ – HANNE GABY ODIELE

ZOOM NA MODELKĘ – HANNE GABY ODIELE

Nietypowa twarz i  niezwykła osobowość – poznajcie ulubienicę fotografów mody ulicznej i numer 27.w światowym rankingu Models.com, Hanne Gaby Odiele.

Imię i nazwisko: Hanne Gaby Odiele


Data i miejsce urodzenia: 8 październikka 1987, Kortrijk, Belgia

 

Wzrost: 178 cm

 

Wymiary: 81-63-86,5 cm

 

Rozwój kariery: Karierę Hanne Gaby rozpoczęła stosunkowo późno, bo w wieku 18 lat, podpisując umowę z agencją Supreme Management w Nowym Jorku. Jeszcze w tym samym orku zdążyła „załapać się” na pokazy kolekcji Marc Jacobs i Rodarte – i od tamtego momentu stała się jedną z najbardziej wyjątkowych i rozpoznawalnych modelek. Rok 2006 był dla Hanne Gaby bardzo trudny – uległa wypadkowi samochodowemu, w którym złamała obie nogi i po którym musiała poddać się licznym operacjom chirurgicznym. Dosyć szybko doszła do siebie, mimo poważnych obrażeń i triumfalnie powróciła na wybiegi.

 

Największe osiągnięcia: Hanne Gaby Odiele plasuje się obecnie na 27.miejscu w światowym rankingu Top 50 Women  Models.com. Tuż po rozpoczęciu kariery, przed tragicznym wypadkiem zdążyła wziąć udział w kilku sesjach zdjęciowych dla włoskiej i brytyjskiej edycji Vogue i zostać twarzą marek Philosophy di Alberta Ferretti oraz Topshop. Na jej koncie znalazły się inne liczne kontrakty reklamowe, między innymi z markami DKNY, Simply Vera by Vera Wang, Alberta Ferretti, Mulberry, jednak ta modelka może się przede wszystkim poszczycić imponującym portfolio – jej niezwykła twarz stanowi wyzwanie dla fotografów mody z całego świata. Odiele dostąpiła zaszczytu wystąpienia w kalendarzu Vogue Paris w 2009 (autorem zdjęć był Terry Richardson) i regularnie pojawia się w alternatywnych magazynach modyNumero, V, Industry, W, V Man i innych. Jest również znana z niebanalnego stylu, który cenią między innymi blogerzy Tony Ton i Susie Style Bubble.

 

Nasza opinia: Lubimy wyjątkowe twarze i osobowości, a Hanne Gaby ma jedno i drugie. Podziwiamy jej opór i determinację, ale też swobodę bycia – ta modelka starannie wybiera projekty, w których bierze udział, nie próbując za wszelką cenę znaleźć się na szczycie. Jej nietypowa uroda plasuje ją przede wszystkim w awangardowej modowej niszy – co Hanne Gaby zdaje się sobie cenić. Podobnie jak blogerzy, z zapartym tchem śledzimy jej niewymuszone, oryginalne stylizacje.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Hanne Gaby Odiele | modelka | top modelka |

podobne artykuły