Logotyp serwisu lamode.info
ZNANE MARKI TWORZĄ KOSMETYKI Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

ZNANE MARKI TWORZĄ KOSMETYKI Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

Josie Maran, Bond No. 9, Kiehl’s, Aveda, Yves Rocher oraz Phyto to marki tworzące naturalne kosmetyki. Troszczą się one nie tylko o swoich klientów, ale również dbają o środowisko. Z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowały specjalne limitowane edycje produktów – dowiedź się więcej!

Już wkrótce, 22. kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi. To międzynarodowe święto ma na celu uświadomić mieszkańcom naszej planety jak ważna jest troska o ekosystem. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe, koncerty czy akcje charytatywne wspomagające promowanie postaw ekologicznych wśród obywateli różnych krajów. W tym roku do obchodów Światowego Dnia Ziemi przyłączyły się znane marki kosmetyczne takie jak Josie Maran, Bond No. 9, Kiehl’s, Aveda, Yves Rocher oraz Phyto. Każda firma przygotowała swój własny program promujący troskę i dbałość o środowisko i ekologię.

 

Josie Maran, amerykańska modelka i aktywistka wierzy w naturalne piękno, dlatego też stworzyła linię ekologicznych, nietokstycznych kosmetyków. Wraz z Petrą Nemcovą oraz Angelą Lindvall z okazji Dnia Ziemi promuje ona limitowaną edycję 100% czystego oleju arganowego. Każda modelka wybrała określoną akcję charytatywną, na którą chce przekazać 10% zysków uzyskanych ze sprzedaży kosmetyku. Od kwietnia do lipca 2012 buteleczki zawierające cenny marokański olejek będzie można kupić na stronie sephora.com.

 

Marka Bond No. 9 przygotowała nowy zapach I Love Earth Day. Część dochodu uzyskana ze sprzedaży perfum zostanie przekazana na rozwoj inwestycji, promowanie biznesu oraz tworzenie nowych miejsc pracy w stanie Nowy Jork. „Wciąż jesteśmy małą firmą, więc w naszym przypadku bardziej niż o pieniądze chodzi o świadomość.” – mówi Laurice Rahme, założycielka Bond No. 9. „Mamy jednak wpływ na młodych klientów, którzy troszczą się o losy naszej planety. To początek przyszłości i ogromnej świadomości klientów.”

 

Firma Kiehl’s, która jest jedną z najlepszych i nastarszych amerykańskich marek produkujących naturalne kosmetyki, kontynuuje program Label Art Series dzięki któremu przez ostatnie 4 lata zebrała 500,000 dolarów. Pieniądze w całości przekazane zostały na rzecz Recycle Across America, organizacji, która zamuje się edukacją na temat recyclingu oraz ochroną środowiska. Tegorocznymi partnerami projektu są Florence Welch, Rosario Dawson, Spike Lee i Mark Ruffalo. Limitowaną edycję maseczek sporządzonych z amazońskiej białej glinki można kupić na stronie kiehls.com.

 

Marka Aveda, która rówież skupia się na produkcji naturalnych kosmetyków z okazji Dnia Ziemi przygotowała świeczki sojowe, można je zakupić na stronie aveda.com. Opakowania, w których znajdują się świeczki zrobione zostały przez dzieci mieszkające w Tilwari, w Indiach. Od 2007 roku firma Aveda zebrała ponad 4,6 milionów dolarów, które w całości zostały przekazane na rzecz Global Greengrants Fund na oczyszczanie wody.

 

W marcu tego roku Yves Rocher wypuściło na rynek nowy produkt, żel pod prysznic Jardins du Monde. Marka obiecuje, że za każdy zakupiony produkt zostanie zasadzone jedno drzewo. Co więcej, głównym celem Yves Rocher jest zasadzenie 50 milionów drzew do 2014 roku, dlatego też za każdy kosmetyk zakupiony w dnia 21-22 kwietnia marka posadzi jedno drzewko. Od 2007 roku francuska firma zasadziła już ponad 18 milionów roślin!

tagi: Josie Maran | Bond No. 9 | Kiehl’s | Aveda | Yves Rocher | Phyto | Światowy Dzień Ziemi |

podobne artykuły