PL / EN
ZMARŁ PIERRE BERGE

ZMARŁ PIERRE BERGE

Odchodzi wielka osobowość.

ZMARŁ PIERRE BERGE

Świat właśnie obiegła smutna wiadomość: w wieku 86 lat w konsekwencji długiej choroby 12 września br zmarł wieloletni życiowy i biznesowy i partner Yvesa Saint Laurenta Pierre Berge.

PIERRE BERGE I YVES SAINT LAURENT

Francuski biznesmen i mecenas, bibliofil i zapalczywy kolekcjoner sztuki i Ives Saint Laurent krótko przed śmiercią projektanta wzięli ślub cywilny. Po odejściu Laurenta Berge kontynuował zarządzanie marką, która następnie w 1999 roku została sprzedana grupie luksusowych marek Kering.

PO ŚMIERCI YVESA SAINTA LAURENTA

Mówiło się, że Berge był niezbyt przychylny Tomowi Fordowi, który objął stanowisko dyrektora kreatywnego po śmierci Laurenta, za to bardzo doceniał wkład Hedi Slimane’a w rozwój marki.

PIERRE BERGE - POZA MODĄ

Pozostawał zaangażowany nie tylko w kwestie mody; aktywnie udzielał się też na polu mediów i kultury. Zasiadał w zarządzie kilku kulturalnych instytucji, a także dysponował zbiorami sztuki zawierającymi m.in. prace Andy Warhola, Marcela Duchampa, Henri Matisse’a, Pieta Mondriana, a także meblami Art Deco i antykami. Pozostawał też bardzo zaangażowany w politykę.

PIERRE BERGE W OBRONIE PRAW GEJÓW

Poza tym Berge aktywnie walczył z dyskryminacją na tle płciowym i finansował badania nad AIDS.  

 MATERIALS_2017/MODA/NEWS/ZMARL PIERRE BERGE/Yves-Saint-Laurent-and-Pierre-Berge-1.jpg

Yves Saint Laurent i Pierre Berge; fot. Pinterest

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Pierre Berge | Yves Saint Laurent | Saint Laurent |

podobne artykuły