Logotyp serwisu lamode.info
ZŁOTA NITKA I ŁYFA 2019 - ZGŁOSZENIA TRWAJĄ DO 23 CZERWCA!

ZŁOTA NITKA I ŁYFA 2019 - ZGŁOSZENIA TRWAJĄ DO 23 CZERWCA!

3. edycja największej imprezy modowej w Polsce już w październiku - nie czekajcie!

Spis treści

1. ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2019 - 3. EDYCJA KONKURSU DLA PROJEKTANTÓW MODY

2. ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2019

3. ZŁOTA NITKA 2019

4.  HARMONOGRAM WYDARZENIA - ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2019 W ŁODZI

5. 22.10.2019 - POLITECHNIKA FASHION SHOW

6. 23.10.2019 - 24. GALA DYPLOMOWA

7. 24.10.2019 - OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZŁOTA NITKA 2019

8. 25.10.2019 - BRA DAY

9. 26.10.2018 - INTERNATIONAL CONTEST – ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2019

Już w październiku do Łodzi zawita 3. edycja największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów - Łódź Young Fashion 2019, wydarzenie współtworzone przez miasto oraz Akademię Sztuk Pięknych im.Władysława Strzemińskiego. Dwa wiodące konkursy, ogólnopolska Złota Nitka oraz międzynarodowy Łódź Young Fashion Award będą niezwykłą okazją dla młodych, obiecujących kreatorów mody z całego świata na pokazanie i promocję swojego talentu.

ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2019 - 3. EDYCJA KONKURSU DLA PROJEKTANTÓW MODY

Sukces poprzednich edycji imprezy zadecydował o podpisaniu przez organizatorów umowy na jej kolejną realizację, a tym razem miasto Łódź przeznaczyło na ten cel ponad 800 tys. złotych. Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana została na 22-26 października - w ramach bogatego programu imprezy w Akademii Sztuk Pięknych oraz w wielu innych miejscach w Łodzi zostaną zaprezentowane różnorodne oblicza mody i sztuki. Przed nami 5 dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym, które otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń.

ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2019

Najważniejszym wydarzeniem projektu ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2019 będzie konkurs INTERNATIONAL CONTEST – ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2019, adresowany do młodych projektantów urodzonych po 1989 roku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to METROPOLIS (Metropolia), a laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. euro, ufundowaną przez miasto Łódź oraz prestiżową statuetkę Manequine 2019. Do jury zaproszono wybitne osobistości ze świata mody.

ZŁOTA NITKA 2019

Impreza połączy także trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day (Breast Reconstruction Awareness Day) oraz ogólnopolski konkurs Złota Nitka, którego laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas finałowej rywalizacji w ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2019. Motyw przewodni tegorocznej Złotej Nitki to PRZYSZŁOŚĆ.

Aby zawalczyć o nagrodę, należy zarejestrować się do 23 czerwca br. do godz. 23:59, na stronie internetowej imprezy (lodzyoungfashion.com), gdzie znajdziecie również szczegóły dotyczące konkursów. Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody, a imprezę po raz drugi zainauguruje pokaz Politechnika Fashion Show, który odbędzie się w Zatoce Sportu PŁ. Pokazom tradycyjnie towarzyszyć będą liczne wystawy i wykłady, odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta. Szczegółowe informacje zostaną podane na początku września.


***

 
HARMONOGRAM WYDARZENIA - ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2019 W ŁODZI


22.10.2019 - POLITECHNIKA FASHION SHOW

To wydarzenie, które w ubiegłym roku zostało włączone w program Łódź Young Fashion i stanowi prezentację najlepszych kolekcji absolwentów wzornictwa Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Impreza, podczas której młodzi projektanci powalczą o nagrodę Rektora PŁ, odbędzie się w Zatoce Sportu PŁ.

23.10.2019 - 24. GALA DYPLOMOWA

To pokaz dyplomowy Katedry Ubioru łódzkiej ASP - wydarzenie odbywa się od 1995 roku i jest imprezą promującą dyplomantów Katedry Ubioru z Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Gala to konkurs i prezentacja najlepszych kolekcji dyplomowych autorstwa studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Pokazywane prace są nie tylko świadectwem dokonań młodych artystów, to prawdziwe crème de la crème Katedry Ubioru, która jest wspaniałą wizytówką Akademii. Projektanci powalczą o nagrodę główną JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz o nagrody partnerów uczelni

24.10.2019 - OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZŁOTA NITKA 2019

To konkurs skierowany zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, urodzonych po 1989 roku. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Hasłem tegorocznej edycji jest PRZYSZŁOŚĆ. Artyści zawalczą o nagrodę głównąw wysokości 30 000 zł. Laureat otrzyma także możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas finału międzynarodowego konkursu dla projektantów – International Contest – Łódź Young Fashion Award 2019.

25.10.2019 - BRA DAY

To 6. odsłona imprezy realizowanej wspólnie przez łódzką ASP, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz Fundację Pełną Piersią. To wydarzenie modowe, w którym biorą udział wiodący polscy projektanci. W poprzednich edycjach byli to: Gosia Baczyńska, Małgorzata Czudak, MMC Studio, La Mania – Joanna Przetakiewicz czy Ewa Minge. Głównymi bohaterkami wieczoru są jednak Amazonki – wyjątkowe kobiety, które podczas imprezy występują w roli modelek. BRA DAY towarzyszy zawsze wystawa fotografii mody i koncert muzyczny.

26.10.2018 - INTERNATIONAL CONTEST – ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2019

To międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów mody (urodzonych po 1989 roku) z całego świata –szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest METROPOLIS (METROPOLIA), a udział w wydarzeniu to szansa na zrealizowanie marzeń projektowych. Zaprezentowanie własnej kolekcji przed jury, w którym zasiadają uznani projektanci, designerzy oraz przedstawiciele branży modowej, to pierwszy krok na ścieżce działań biznesowych, których celem jest wykreowanie własnej marki. Laureat otrzyma statuetkę MANEQUINE 2019 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. euro, ufundowaną przez miasto Łódź.


tagi: Złota Nitka | Łódź Young Fashion 2019 | Łódź Young Fashion Award | konkursy | projektanci |

podobne artykuły