Ukończenie 35 lat to ważny moment, dla wielu szczęśliwy, pełen wolności, dużej świadomości samej siebie i radości z doświadczeń. W tym czasie zachodzą też pewne zmiany w wyglądzie cery. Mimo że pewne procesy są naturalne i w pełni akceptowalne, wiele kobiet chciałoby zahamować proces starzenia, by jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd. Aktualnie w ofercie marek kosmetycznych i salonów piękności znajduje się mnóstwo zabiegów, które pomogą zachować jak najlepszą kondycję skóry. Jakie zabiegi po 35. roku życia warto stosować? Poznaj nasze polecenia.
Pielęgnacja twarzy po 35. roku życia – problemy i potrzeby skóry
Kobiety po 35. roku życia mierzą się ze zmianami w wyglądzie twarzy, które są efektem stylu życia i pielęgnacji za młodu. Nie można zapomnieć też o uwarunkowaniach genetycznych oraz wpływie środowiska na stan cery. W efekcie skóra 35-latek ma specyficzne potrzeby i pojawiają się pewne problemy. Najbardziej zauważalnym jest starzenie się, co wynika ze spowolnienia produkcji kolagenu i elastyny przez komórki skóry oraz stresu. To dlatego dochodzi do utraty elastyczności i jędrności, pogłębiają się zmarszczki mimiczne i zaznaczają te grawitacyjne.
Twarz wydaje się również bardziej zmęczona. Minęły czasy, gdy można było bez konsekwencji zarwać noc. Zauważalne są również niedoskonałości oraz rozszerzone naczynka. Dużym problemem współczesnych 35-latek są również przebarwienia – posłoneczne, wynikające z ekspozycji skóry na promienie UV, ale także powstające na skutek zmiany hormonalnych i zaburzeń, do których zaliczają się: ciąża, przyjmowanie antykoncepcji i innych leków, a także trądzik.
Zmiany powstające wraz z wiekiem są nieuniknione, ale możliwe do spowolnienia, a nawet do chwilowego zatrzymania. Jednak do osiągnięcia tego celu niezbędne są specjalistyczne zabiegi wybiegające poza standardową pielęgnację. Jakie zabiegi warto wprowadzić?
Sprawdź także: Efekt pillow face – czym jest i jak go uniknąć?
Nano-Needles jako zabieg pielęgnacyjny dla kobiet po 35. roku życia
Coraz większą popularność wśród 35-latek zdobywa zabieg Aurumaris Nano-Needles. To specjalna metoda mikronakłuwania wykorzystująca ultracienkie igły o średnicy nanometrowej, niewidocznej gołym okiem, które wnikają w skórę na niewielką głębokość. Mały rozmiar pozwala na precyzyjne wprowadzanie substancji aktywnych w warstwach skóry, by stymulować ją do zwiększonej pracy nad naturalnymi procesami regeneracji. Dzięki temu udaje się przywrócić produkcję kolagenu i elastyny.
Rezultatem stosowania Nano-Needle od Aurumaris jest poprawa jędrności twarzy, wygładzenie i zmniejszenie zmarszczek. Kurację docenia się za małą inwazyjność, bezpieczeństwo oraz dużą skuteczność. Marka Aurumaris oferuje specjalistyczny, gotowy zestaw, który można stosować samodzielnie w domu.
Zabieg twarzy dla kobiet po 35. roku życia: mikrodermabrazja w domu
Mikrodermabrazja należy do ulubionych zabiegów kobiet 30., którym zależy na wygładzeniu skóry. Współczesny rynek kosmetyczny wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i oferuje urządzenia pozwalające przeprowadzać ten zabieg samodzielnie.
Mikrodermabrazja w domu polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą urządzenia z mikrokryształkami lub z diamentową końcówką. Pozbycie się starych komórek skóry przyspiesza regenerację nowych, pobudza naturalne procesy, a to przekłada się na młodszy wygląd twarzy, wygładzenie. Zabieg sprawia również, że składniki aktywne kremów i serów są lepiej przyjmowane, co wspiera codzienną pielęgnację.
Pielęgnacja twarzy dla 35-latek: peeling kawitacyjny
Innowacyjny zabieg, jakim jest peeling kawitacyjny, pozwala na skuteczne oczyszczenie skóry za pomocą ultradźwięków. Specjalne urządzenie emituje mikrodrgania, które powodują rozbicie i usunięcie martwego naskórka, a następnie usunięcie zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Ten zabieg, jak i pozostałe, również można wykonać w domu, a służą do tego urządzenia stworzone do przeprowadzania peelingu kawitacyjnego.
Efektem stosowania peelingu kawitacyjnego jest głębokie oczyszczenie, wygładzenie i rozświetlenie cery. Urządzenie jest w stanie zniwelować zmęczenie, rozjaśnia i pomaga zmniejszyć zmarszczki. Kolejne zalety peelingu kawitacyjnego to bezpieczeństwo stosowania i niska inwazyjność. Nadaje się do stosowania nawet na wrażliwej cerze.
Profesjonalny zabieg na twarz dla kobiet po 35. roku życia: mezoterapia igłowa
Kosmetolodzy zgodnie twierdzą, że mezoterapia igłowa należy do jednych z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych, zwłaszcza u kobiet po 35. roku życia. Polega na wprowadzeniu za pomocą drobnych nakłuć igłą odżywczych substancji w głąb skóry. Zazwyczaj są to: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i minerały. W ten sposób zostają one wprowadzone w głębokie warstwy, gdzie odbywają się procesy chemiczne i mogą bezpośrednio na nie wpłynąć.
Efektem mezoterapii igłowej jest zwiększenie nawilżenia, poprawa jędrności i nawilżenia skóry, a także redukcja zmarszczek. Cera wygląda na zdrową i rozświetloną, a oznaki starzenia przestają być widoczne. Uwaga: ten zabieg przeprowadza się jedynie w salonach, pod okiem doświadczonego specjalisty.
Zabieg na twarz dla 35-latki: botoks, który wygładzi wszystko
Terapia toksyną botulinową, czyli potocznie botoks, polega na zahamowaniu procesu powstawania zmarszczek. Botoks wstrzyknięty miejscowo w skórę, np. na czole, tymczasowo blokuje sygnały nerwowe do mięśni, które przestają się kurczyć i nie powodują zmarszczek mimicznych. A te są szczególnie widoczne po 35. roku życia, zwłaszcza w okolicach czoła, ust, oczu. Botoks jest w stanie skutecznie je wygładzić. Zaletą botoksu jest szybkie działanie od momentu wstrzyknięcia substancji, także długotrwałe działanie i bezbolesność.
Czytaj: Jak zmyć samoopalacz? Oto najlepsze kosmetyki do usuwania samoopalacza
Zdjęcie główne: ariviere