PL / EN
YVES SAINT LAURENT: STYLE IS ETERNAL - NOWA WYSTAWA POŚWIĘCONA TWÓRCZOŚCI PROJEKTANTA

YVES SAINT LAURENT: STYLE IS ETERNAL - NOWA WYSTAWA POŚWIĘCONA TWÓRCZOŚCI PROJEKTANTA

Yves Saint Laurent: Style Is Eternal to pierwsza brytyjska retrospektywa twórczości francuskiego projektanta. Poznajcie szczegóły! 

Yves Saint Laurent to niezmiennie jeden z tych kultowych projektantów, którego twórczość nie tylko ciągle jest niezwykle inspirująca, ale i aktualna. Ducha jego dorobku stara się podtrzymywać jego długoletni partner oraz kochanek Pierre Bergé. Najlepszym tego przykładem są przede wszystkim wystawy organizowane przez jego fundację, jak choćby ta w Art Museum w Denver. W lipcu, po raz pierwszy, twórczość Saint Laurenta zostanie przedstawiona także w Wielkiej Brytanii. W The Bowes Musem w Durham, mieście położonym w północno- wschodniej Anglii, otworzy się retrospektywa Yves Saint Laurent: Style Is Eternal.

 

W ramach ekspozycji, która będzie dostępna od 11 lipca do 25 października 2015 roku, odwiedzający będą mieli okazje na własne oczy zobaczyć około pięćdziesięciu najsłynniejszych projektów Saint Laurenta, w tym kultową sukienkę Mondrian z 1965 roku. Kuratorka wystawy Joanna Hashagen nie kryje ekscytacji nowym przedsięwzięciem. „Jesteśmy zaszczyceni, że jeden z najbardziej wpływowych projektantów w historii mody będzie miał swoją retrospektywę również w Wielkiej Brytanii. Ogromnie cieszymy się, że razem z Fondation Pierre Bergé- Yves Saint Laurent mogliśmy przygotować tak innowacyjny projekt, który nie tylko będzie niezapomnianym przedsięwzięciem dla samego The Bowes Museum, ale i wyjątkowym wydarzeniem w skali całego kraju.”  


video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Yves Saint Laurent: Style Is Eternal | wystawa | Yves Saint Laurent | The Bowes Museum | retrospektywa |

podobne artykuły