PL / EN
YEAR OF LIGHT 2015 - NOC MUZEÓW W PRACOWNI JAGI HUPAŁO

YEAR OF LIGHT 2015 - NOC MUZEÓW W PRACOWNI JAGI HUPAŁO

Sprawdźcie, co w ramach tegorocznej Nocy Muzeów przygotowała dla Was warszawska Pracownia Jaga Hupało Born to Create! 

Już w najbliższy weekend w kilkunastu polskich miastach po raz kolejny odbędzie się jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju, czyli Noc Muzeów 2015. W Warszawie tegoroczna edycja będzie miała miejsce z 16 na 17 maja, a weźmie w niej udział prawie 240 placówek, wśród których znalazło się 50 muzeów oraz inne atrakcyjne miejsca, na co dzień niedostępne dla odwiedzających.

 

Noc Muzeów to także niezwykłe wydarzenia specjalne, do których z pewnością zalicza się to organizowane przez pracownię Jaga Hupało Born to Create. W industrialnych przestrzeniach Starej Fabryki Koronek, a dzisiaj miejscu wypełnionym innowacją, designem i codziennie odwiedzanym przez gwiazdy oraz wiernych klientów fryzjerskiego talentu niesamowitej Jagi Hupało, będziecie mieli okazję zetknąć się z wielowymiarową sztuką współczesną. Motywem przewodnim spotkania jest Międzynarodowy Rok Światła, a w planie uwzględniono efekty pracy wybitnych artystów, które podczas tegorocznej Nocy Muzeów będą miały swoją oficjalną premierę.

 

W warszawskiej pracowni Jaga Hupało Born to Create (Burakowska 5/7) w godzinach 20:00- 24:00 zobaczycie m.in. edytorial i wideo zatytułowane „make love not war” przygotowane przez Jagę Hupało oraz uznanego fotografika Marka Straszewskiego. Z kolei piosenkarka Ramona Rey porwie Was w muzyczną podróż w nieznane, a towarzyszyć jej będą producent muzyczny Tel Arana oraz tancerka Kama Giergoń. Dla miłośników teatru grupa Trans Atlantyk przedstawi spektakl myzyczny „Róża De Luxe” będący hołdem złożonym niezwykłej postaci - Róży Luksemburg. Sztuka w reżyserii nowojorskiego reżysera Paula Bargetto inspirowana życiem i twórczością Luksemburg, przedstawi m.in. nowe spojrzenie na nazwaną jej imieniem działalność Fabryki Lamp. 

 

Swoje prace pokażą też wybitny fotografik Tomek Sikora, międzynarodowej sławy artysta Andrzej Dragan, wielokrotnie nagradzana na świecie polska artystka Peperski, autor niezliczonej ilości plakatów, muzyki i wizualizacji Tomek Kuczma, performer Sebastian Kobielski, Łukasz Majewski znany jako Tin Boy oraz Jarosław Filipczak z Pikczersów, który zaprezentuje swoją uznaną już w świecie popkultury autorską kreskę.

 

W ramach Nocy Muzeów w Pracowni Jagi Hupało Born to Create będzie gościć również grupę młodych i świetnie zapowiadających się artystów, m.in. fotografów Bartka Szmigulskiego, Patryka Bułhaka i Piotra Serafina, ilustratora mody Mateusza Sudę oraz niestrudzenie poszukującej swojej drogi artystycznego wyrazu Antoninę Wolff, która przedstawi swój album „Spóźnieni”. Za ukojenie dla zmysłów i rozrywkę dla uszu odpowiedzialny będzie także prawdziwy czarodziej dźwięków Paweł Juzwuk. W sobotni wieczór usłyszycie go z nowym materiałem pt. „Mixtura”.

 

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie na oficjalniej stronie wydarzenia na Facebook'u!

 

Polecamy! 

video

ŁUKASZ JEMIOŁ SS18 – BACKSTAGE POKAZU

tagi: Noc Muzeów w pracowni Jagi Hupało Born To Create | Year of Light 2015 | Noc Muzeów 2015 | Jaga Hupało | Międzynarodowy Rok Światła |

podobne artykuły