PL / EN
WYWIAD Z EDUARDO FERREIRA - GŁÓWNYM MAKIJAŻYSTĄ MARKI BOBBI BROWN

WYWIAD Z EDUARDO FERREIRA - GŁÓWNYM MAKIJAŻYSTĄ MARKI BOBBI BROWN

O nowościach marki, a także o tym, jak wykonać doskonały makijaż dowiedzcie się z rozmowy z naszym ekspertem!

Podczas wizyty we flagowym salonie Bobbi Brown w prestiżowej lokalizacji Placu Unii, spotykamy się z Eduardo Ferreira – głównym makijażystą marki, by przetestować nowości - Intensive Skin Serum Foundation oraz Intensive Skin Serum Corrector i Concealer. O urodzie Polek, o tym, jak dobrać szminkę, a także wykonać upiększający makijaż, którego… nie widać – przeczytajcie w wywiadzie z naszym ekspertem!

 

 

 

Opowiedz o nowościach wprowadzonych na rynek przez Bobbi Brown - produktach Intensive Skin Serum. Na czym polega ich innowacyjność?

 

Dla Bobbi, założycielki marki Bobbi Brown zawsze priorytetowe było, aby kosmetyki do makijażu miały dobroczynne i pielęgnujace działanie. W przypadku tych nowości Bobbi poszła o krok dalej i odwróciła dotychczasowy proces: stworzyła Intensive Skin Serum Foundation SPF 40, a także Intensive Skin Serum Corrector and Skin Serum Concealer o właściwościach koloryzujących i wyrównujących koloryt cery. Pierwszy z nich jest preparatem, który stosuje się na krem nawilżający. Głównym składnikiem tego produktu jest Cordyceps mushroom odkryty przez Bobbi podczas zgłębiania tajników medycyny chińskiej. Ten unikalny i niezwykle drogi w pozyskaniu składnik pozwala skórze w pełni wykorzystać jej własne procesy bioodnawialne. W medycynie konwencjonalnej wyciąg z Cordyceps mushroom stosowany jest jako wsparcie terapii nowotworowej: radioterapii i chemioterapii, jako że niweluje ich negatywne skutki uboczne dla organizmu, a także wzmacnia go i przywraca siły witalne. Powoduje zmiany na poziomie komórek, które są widoczne gołym okiem: skóra jest nie tylko świetlista i zdrowo wygląda, ale także wzmocnione są procesy jej autoregeneracji, a co za tym idzie – zwiększona ochrona przeciwstarzeniowa.

 

 

A co decyduje o wyjątkowości Intensive Skin Serum Corrector i Concealer?

 

Concealer jest nie tylko preparatem kryjącym cienie pod oczami dzięki zawartości ciepłych, żółto-beżowych pigmentów, ale przede wszystkim działa u podstaw problemu, jesli chodzi o skórę w tych okolicach: zwalcza niewystarczające nawilżenie (masło muru muru), podrażnienia (wyciąg z żeń-szenia), wzmacnia cienką skórę (peptydy aktywujące produkcję kolagenu), wspomaga cyrkulację krwi (ekstrakt hops wzmacniający i uszczelniający ścianki naczyń krwionośnych), a także powoduje blaknięcie plam przy hiperpigmentacji (wit. C i wyciąg z lukrecji). Natomiast Corrector z tej samej linii, dzięki zawartości różowego pigmentu, neutralizuje niebieski odcień ewentualnych cienii pod oczami.

 

MATERIALS_072015/URODA/MARKI/WYWIAD Z EDUARDO FERREIRA - GLOWNYM MAKIJAZYSTA BOBBI BROWN/IMG_1666.jpgfot. Marta Waglewska / LAMODE.INFO

 

Jakie inne składniki zawiera Intensive Skin Serum Foundation?


Produkt zawiera filtry o szerokim spektrum działania: chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA, jak też UVB. Warto wspomnieć też o obecnym w składzie wyciągu z owocu liczi, który podkreśla i zwiększa naturalną świetlistość cery. Poza tym w serum znajdziemy inny często wykorzystywany w medycynie chińskiej składnik w postaci wyciągu z bambusa, który odpowiada za prawidłową pigmentację, czyli zabezpiecza przed przebarwieniami i wyrównuje koloryt skóry.

 

Jakiej skórze dedykowany jest Intensive Skin Serum Foundation?


Produkt występuje w 24 odcieniach. Dedykowany jest cerze normalnej i suchej oraz bardzo suchej. Będzie odpowiedni dla osoby poszukującej luksusowego produktu pozwalającego zachować świeży, młody wygląd.

 

Czym wyróżnia się serum na tle innych kosmetyków marki Bobbi Brown?


Opracowując tę konkretnie formułę podnieśliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Zastanawialiśmy się, jakiego sposobu użyć, by produkt bazowy jakim jest serum, wyposażyć w dodatkowy walor w postaci pigmentu. Dlatego wykorzystaliśmy specjalną technikę Cold Fusion Technology z użyciem ekstremalnie  niskiej temperatury, która umożliwiła połączenie tych dwóch substancji. Efekt widoczny jest na twarzy: skóra absorbuje serum, podczas gdy na jej powierzchni pozostaje jedynie czysty pigment. Ten kosmetyk to kwintesencja filozofii marki: Bobbi stawia nie tylko na efekt długotrwały, możliwy do zaobserwowania przy regularnym stosowaniu preparatu; ona daje nam ten efekt natychmiast.

 

Czy kosmetyk ten może być używany także przez mężczyzn?

 

Oczywiście, jeżeli tylko zależy im na uzyskaniu efektu zdrowej skóry i wyrównanego jej kolorytu bez widocznego efektu make upu.

 

Powiedz proszę, jak odpowiednio dobrać kolor tego kosmetyku?

 

Nakładam najpierw trzy paski koloru: beż, ciepły beż i kolor „natural”, aby zaobserwować, który jest niewidoczny na skórze, nie odcina się. Jeżeli mamy dalsze wątpliwości, ponawiamy test - wybieramy dwa odcienie spośród wcześniejszych i nakładamy je ponownie na czoło – po tym etapie możemy wskazać prawidłowy odcień. Aby odpowiednio dobrać ton szminki, warto porównać kilka odcieni nakładając je obok siebie na usta w w formie poprzecznego paska (patrz zdjęcie). W ten sposób dokładnie widzimy, który odcień najbardziej pasuje do nas. Jest to ten którego odcień najbliższy jest kolorowi  naszych ust. Szminkę zawsze testujemy na ustach;  niezależnie, jak bardzo podoba nam się kolor sam w sobie, musimy upewnić się, że dobrze „leży” na ustach, a nie tylko np. na skórze dłoni.

 

MATERIALS_072015/URODA/MARKI/WYWIAD Z EDUARDO FERREIRA - GLOWNYM MAKIJAZYSTA BOBBI BROWN/16martawaglewskabobbibrowneduardoferreira.jpg
fot. Marta Waglewska / LAMODE.INFO

 

Podpowiedz, jaka jest zasada w doborze czerwieni na usta? Czym się kierować wybierając najkorzystniejszy dla siebie odcień?

 

Z czerwoną szminką jest trochę tak jak z podkładem. Podobnie jak z odcieniem nude, warto nałożyć klika tonów obok siebie na wargę i przyjrzeć się, który z nich współgra z kolorem naszej cery, który zbytnio nie odcina się. Są odcienie, które po nałożeniu na usta wydają się wpadać w niebieski lub oranż i tych radziłbym unikać.

 

Co sprawia, że Polki z takim entuzjazmem sięgają po tę konkretnie nowość od Bobbi Brown?

 

Większość Słowianek, w tym Polki,  ma suchą skórę. Takiej skórze brakuje natłuszczenia, dlatego powinno ono być „suplementowane” w kosmetykach. Olejki eteryczne są w centrum zainteresowania Bobbi, jako że dobrze naśladują te naturalnie występujące w skórze, a co za tym idzie, pozwalają nam uzupełniać ich niedobory za pomocą kosmetyków. 

 

Zwieńczeniem rozmowy z Eduardo Ferreirą jest wykonany przez niego makijaż. Choć prawie niewidoczny, nadaje twarzy wyjątkowy glow. Zobaczcie w galerii efekty działania Skin Serum Foundation i Intensive Skin Serum Corrector!

 

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: make up | make up artist | eduardo ferreira | Skin Serum Foundation SPF 40 | Intensive Skin Serum Corrector | Skin Serum Concealer | Cordyceps mushroom | liczi | makijażysta | makijaż | beauty | podklad | korektor | BOBBI BROWN | |

podobne artykuły