Logotyp serwisu lamode.info
WYSTAWA FOTOGRAFII ANNIE LEIBOVITZ W WARSZAWIE

WYSTAWA FOTOGRAFII ANNIE LEIBOVITZ W WARSZAWIE

Już 15 kwietnia 2011 odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć Annie Leibovitz w Warszawie. Poznaj szczegóły!

Annie Leibovitz to „legenda za życia”, autorka zdjęć uznanych za symbole naszej epoki. Urodzona w 1949 roku, fotografuje od 19 roku życia. Karierę rozpoczęła współpracą z magazynem The Rolling Stone w 1970 roku, gdzie sławę zdobyła, portretując Johna Lennona i Yoko Ono. Jej zdjęcia publikowane są także w Vanity Fair, Vogue US, New York Times, Newsweek i Time.

 

Fotografowała nie tylko najważniejsze postaci drugiej połowy XX wieku, ale także zjawiska społeczne, potrafiąc uchwycić emocje, a jednocześnie zachowując chłodny, reporterski dystans. W ciągu swojej 40-letniej kariery otrzymała najważniejsze wyróżnienia, takie jak: Commandeur in the Ordre des Arts et des Lettres w 2006 roku, Medal Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego w Londynie (2009 rok) czy pierwsze nagrody American Society of Magazine Editors (ASME) za zdjęcie ciężarnej Demi Moore i portet Johna Lennona, opublikowany w dzień po jego śmierci w 1980 roku.

 

15 kwietnia w Warszawie o godzinie 19.00 otwarta zostanie wystawa fotografii tej niezwykłej artystki. Prace Annie zostaną wyeksponowane na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, wzdłuż alei Ujazdowskich i będzie można oglądać je do 16 maja.

 

Ekspozycję zorganizowało Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR i kanał telewizyjny dla kobiet TLC. Wystawa odbywa się w ramach Polskiego Festiwalu Reklamy i została objęta honorowym patronatem Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce - J.E. Lee Feinsteina oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdana Zdrojewskiego.

 

tl_files/COMMUNITY/LAMODE POLECA/WYSTAWA ANNIE LEIBOVITZ W WARSZAWIE/Louise_Bourgeois.jpgfot. materiały prasowe (aut. Annie Leibovitz, pt. Louis Bourgeois)

tagi: wystawa | event | Warszawa | Annie Leibovitz |

podobne artykuły