PL / EN
WYPRZEDAŻ SZAFY IDEALNYM PRZYKŁADEM ZRÓWNOWAŻONEGO PODEJŚCIA DO MODY

WYPRZEDAŻ SZAFY IDEALNYM PRZYKŁADEM ZRÓWNOWAŻONEGO PODEJŚCIA DO MODY

Swoim ubraniom możesz dać drugie życie!

Każda z nas, ma mniejszą lub większą ilość ubrań których nie nosi od miesięcy. Pękająca w szwach szafa, nie ułatwia podejmowania codziennych decyzji. Wyprzedaż pomoże nie tylko zdobyć cenną przestrzeń w garderobie, ale również zapewni ubraniom drugie życie. Poznajcie miejsca w których warto sprzedawać ubrania!

,,Od jakiegoś już czasu moim celem jest zbudowanie kompaktowej garderoby. Chciałabym, żeby składała się z niewielkiej liczby rzeczy, świetnych jakościowo, takich, które będę mogła ze sobą zestawiać na różne sposoby. Dlatego też systematycznie przeglądam i weryfikuję swoją garderobę i porządkuję ją w następujący sposób. Rzeczy, w których aktualnie chodzę umieszczam w jednej szafie na wieszakach. Ubrania, w których nie chodzę, ale trudno mi się z nimi rozstać, odkładam na jedną półkę i wiem, że jeżeli zmienię zdanie, znajdę je w tym właśnie miejscu. Ubrania, w których nie chodziłam dłuższy czas sprzedaję. Przy sprzedaży zawsze zakładam sobie jakiś cel. Pierwszy, to wsparcie bliskiej mi inicjatywy. Drugi, to zakup jednej wymarzonej rzeczy. W ten sposób, mając jasno zdefiniowany cel, łatwiej podejść do całego procesu. (...)" - Redaktor naczelna Lamode.info, Agata Tanter o świadomym budowaniu garderoby.

ig-agata-tanter

Cały wpis Redaktor naczelnej przeczytacie tutaj (fot. Instagram @agatatanter)

ZACZNIJ OD PRZEGLĄDU SZAFY

To pierwszy, kluczowy krok w drodze do zbudowania garderoby, która będzie odzwierciedlała indywidualny styl i wyznawane wartości. Warto poświęcić na przegląd tyle czasu, ile potrzeba. Robiąc go, należy wyzbyć się sentymentów. Pozbywamy się rzeczy, których nie nosimy od miesięcy albo nawet lat. Warto zadać sobie pytania: Czy założyłyśmy daną rzecz w ciągu ostatniego roku? Czy ubranie posiada zniszczenia, których już nie da się naprawić? Czy ubranie leży na sylwetce i czujemy się w nim pewnie? I równie ważne: Czy posiadamy w szafie inne ubrania, które pasują do danej rzeczy? Ubrania można posegregować zgodnie z przeznaczeniem, a nawet porą roku. Dzięki dobrze uporządkowanej garderobie, zaoszczędzimy czas poświęcany codziennemu dopasowywaniu elementów.

garderoba-kristiny-almer-shari

Garderoba kapsułowa według Kristiny Almer Shari (fot. Instagram @scandinavianstylist)

POLECAMY: CAPSULE WARDROBE KROK PO KROKU

ZORGANIZUJ WYPRZEDAŻ

Wyprzedaż jest idealnym przykładem zrównoważonego podejścia do mody. W ten sposób dbamy o środowisko - zapewniając ubraniom drugie życie. Istnieje wiele możliwości, aby przekazać ubrania do ponownego użytku - od wymiany z przyjaciółmi (swap party), darowizny na cele charytatywne, aż po sprzedaż online. Platformy na których możecie bezpiecznie sprzedawać ubrania to m.in.: CHOSEN BY, OLX, Vinted, Vestiaire Collective oraz Keep the label. Stacjonarnie w Warszawie działają CRUSH i Bazar Miejski. W skali lokalnej, sprawdzą się również ogłoszenia na facebookowych grupach. Coraz bardziej popularne, stają się również wyprzedaże na Instagramie - w tym także na Stories. Cele charytatywne można natomiast wspomóc, wybierając projekt Ubrania do oddania. Każde 10 kilogramów przekazanych rzeczy, to 10 złotych dla wskazanej organizacji charytatywnej. Możliwości sprzedaży jest mnóstwo! Który sposób wybierzecie?

ig-crush-pl

Ubrania z butiku CRUSH, moża także kupić kontaktując się mailowo (fot. Instagram @crush_pl)

ig-ubraniadooddania

Na Instagramie znajdziecie szczegółowe informacje, w jaki sposób spakować i przekazać niepotrzebne ubrania (fot. Instagram @ubrania_do_oddania)

igzyrafy
,,Żyrafy Wchodzą do Szafy” to świadome konsumowanie mody (fot. Instagram @zyrafywyprzedaz)

ZOBACZ TAKŻE: „ŻYRAFY WCHODZĄ DO SZAFY”, CZYLI WYPRZEDAŻ UBRAŃ INFLUENCEREK

KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE I STAWIAJ NA JAKOŚĆ

W duchu zasad slow fashion - przede wszystkim, warto wybierać ubrania które posłużą dłużej niż jeden sezon. Podczas wyprzedaży, należy wystrzegać się impulsywnych zakupów ze względu na kuszącą cenę. Bardzo często okazuje się, że rzecz którą kupiliśmy, zwyczajnie nie pasuje do pozostałych elementów garderoby lub jest bardzo chwilowym trendem. Wskazane jest stworzenie własnej, długoterminowej ,,wishlist", na której to będą znajdować się rzeczy, których faktycznie potrzebujemy. Podczas zakupów pamiętajmy o tych, którzy pracują przy produkcji odzieży oraz wpływie, jaki nasz zakup będzie miał na środowisko. Warto dokonywać takich wyborów, aby czuć się dobrze (nie tylko w nowych ubraniach!)

ig-fashionrev
Ruch Fashion Revolution w Polsce propaguje świadomą modę (fot. Instagram @fash_revpoland)

Motto less is more zyskuje nowe znaczenie!

video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: slow fashion | wyprzedaż | Zrównoważona moda | TRENDY |

podobne artykuły