PL / EN
WSZYSTKO, CO POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ O KOLEKCJI ALEXANDER WANG X H&M

WSZYSTKO, CO POWINNIŚCIE WIEDZIEĆ O KOLEKCJI ALEXANDER WANG X H&M

Ceny, data premiery i czego możemy się spodziewać – dowiedzcie się wszystkiego o kolekcji Alexander Wang dla H&M!

Na pierwszą zapowiedź kolekcji musieliśmy trochę poczekać, ale projekty Alexandra Wanga dla H&M zapewne w pełni zrekompensują ten czas wszystkim fanom amerykańskiego designera. A jest na co polować! Poznaliśmy już częściowo propozycje dla pań i dla panów oraz drobne akcesoria.

 

Czego jeszcze można się spodziewać? W jakim przedziale cenowym? I kiedy wybrać się do sklepu? My już zaczęliśmy odliczanie, a żeby umilić je także Wam, zebraliśmy kilka faktów i ciekawostek – czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o tej współpracy!

 

 

 

źródło: youtube.com
Film zapowiadający kolaborację Alexander Wang dla H&M


 •  O kolekcji Alexander Wang x H&M dowiedzieliśmy się w dość nietypowy sposób. Na nieużywanym wówczas koncie projektanta na Instagramie zostało opublikowane zdjęcie będące zapowiedzią współpracy, co zostało niedługo potem potwierdzone w trakcie imprezy niespodzianki na festiwalu Coachella!

 

 

Alexander Wang na imprezie zapowiadającej kolekcję w trakcie festiwalu Coachella


 • Co mówi o kolekcji sam zainteresowany? „Jestem zaszczycony mogąc pracować nad tą kolekcją z H&M. Praca z ich zespołem to proces ekscytujący i pełen radości. Są otwarci na przekraczanie kolejnych granic i budowę wspólnej platformy, w ramach której obie strony mogą inspirować się nawzajem. Efektem jest kolekcja, która daje szerokiej klienteli wspaniałą możliwość doświadczenia elementów mojej marki i bliskiego mi stylu życia”. 

 

 • Dlaczego H&M postawiło właśnie na amerykańskiego projektanta? „Alexander Wang to jeden z najważniejszych głosów w dzisiejszym świecie mody. Dokładnie rozumie, co ludzie chcą nosić i dostarcza im to z zaraźliwą energią i pasją. Jestem bardzo podekscytowana, że w tym roku z nim pracujemy” – argumentuje wybór Margareta van den Bosch, Creative Advisor H&M.

 

 • Alexander Wang dzięki tej kolaboracji zyskał tytuł pierwszego amerykańskiego i zarazem najmłodszego (ma zaledwie 30 lat) projektanta, który tworzył dla H&M.

 

 • Kim jest? W wieku 19 lat z rodzinnej Kalifornii przeniósł się do Nowego Jorku by studiować na Parsons School of Design, jednak po dwóch latach zrezygnował z edukacji i postanowił wystartować z własną marka. Po praktykach w amerykańskim Vogue’u, Teen Vogue’u, w pracownii Marca Jacobsa i Dereka Lama miał spore doświadczenie, więc na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Już w 2007 roku autorska marka była znana w szerszych kręgach i właśnie wokół niej, Wang postanowił stworzyć swoje modowe imperium.

 

 • W 2012 roku Wang został mianowany dyrektorem artystycznym paryskiego domu mody Balenciaga, a na swoim koncie ma już nie tylko linie dodatków, ale także przedmioty codziennego użytku np. zestaw do gry w kości.

 

 • Luz, który wyniósł z rodzimego San Francisco towarzyszy każdej jego kolekcji. Odzwierciedlają one codzienny styl życia, a do tego mają młodzieńczy współczesny charakter, co doskonale koresponduje z demokratyczną ideą mody prezentowanej przez H&M.

 

 • Pozytywna aura projektanta przyciąga do niego gwiazdy nie tylko ze świata mody. W kręgu jego znajomych znajdziecie m.in. Vanessę Train, modelkę Erin Wasson, Katy Perry czy Rihannę. Ta ostatnia zresztą jako pierwsza pokazała się publicznie w najnowszej kolekcji Wanga dla H&M. Stylizacja składała się ze sportowego crop-topu oraz legginsów.

 

Rihanna w projektach z kolekcji Alexander Wang X H&M

 

 • Efekty kolaboracji? Pierwsze lookbookowe zdjęcia pojawiły się 11. września na stronie style.com. Jednak wcześniej niektóre z projektów mogliśmy oglądać na łamach polskiego kwartalnika Viva! Moda, w okładkowej sesji z topmodelką Kasią Struss. Zapowiedź męskiej odsłony kolekcji Alexandra Wanga dla H&M poznalismy za sprawą brytyjskiego wydania GQ. O wszystkim poinformował nas edytorial „Ice Cool in Alex” autorstwa Camerona McNee. Natomiast w tym tygodniu w amerykańskim wydaniu Elle znalazła się ekskluzywna sesja z kolejnymi projektami Wanga dla H&M. Obok modelki Hanne Gaby Odiele pozuje w niej nie kto inny, jak sam projektant!

 

Sesja w amerykańskim Elle z wykorzystaniem projektów Alexander Wang X H&M

 

 • Co znajdziemy w kolekcji? Wang znany jest z umiłowania swobody i wygody oraz nieprzestrzegania obowiązujących reguł, co owocuje wielkomiejskim szykiem w zaskakującej odsłonie. Nie zabraknie więc funkcjonalnych i sportowych form, a na półkach sklepowych zobaczycie charakterystyczne bluzy, przeskalowane kurtki czy leginsy. Pojawią się również gadżety codziennego użytku i akcesoria.


 • Kiedy kolekcja trafi do sprzedaży? Już niebawem. Zapiszcie sobie w kalendarzu datę 6. listopada. Gdzie ją znajdziecie? W wybranych punktach na całym świecie. W Warszawie projekty pojawią się na pewno w sklepie przy ul. Marszałkowskiej.

 

 • Przedział cenowy? Za najtańszą rzecz - breloczek sygnowany nazwiskiem projektanta - zapłacicie 29,90PLN. Najdroższa będzie męska puchowa kurtka za 1599PLN.

 

źródło: youtube.com
Wideo promujące kolekcję Alexander Wang dla H&M


Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia dokumentujące współpracę Alexander Wang x H&M.

 

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Alexander Wang dla H&M | Alexander Wang | współpraca Alexander Wang i H&M | kolaboracja Alexander Wang i H&M | H&M |

podobne artykuły