Logotyp serwisu lamode.info
WESOŁO I KOLOROWO U BENETTONA

WESOŁO I KOLOROWO U BENETTONA

Trendy wiosna-lato 2011 sprzyjają marce Benetton – lubującej się w soczystych kolorach i nietypowych zestawieniach barw.

Benetton jest znany ze swoich kampanii reklamowych – są one realizowane z niezwykłym naciskiem na estetykę. Często były również kontrowersyjne, miały jasny przekaz – walczyły z dyskryminacją rasową, przedstawiały skazanych na śmierć morderców, nie bały się tematów tabu. Dziś przede wszystkim kojarzą nam się z multikulturowością – ich realizatorzy bowiem dbają o angażowanie modeli i modelek z każdego zakątka świata.

 

Tego roczna kampania jest wyjątkowo radosna – dominują najmodniejsze w tym sezonie, energetyczne i soczyste kolory – fuksję, jasny i ciemny błękit, morską zieleń i róż. Nie zabrakło również kwiatowych wzorów. Kolekcja czerpie inspirację z kilku źródeł – zarówno z lat 70-tych (jeden z modeli nosi na szyi słynną „pacyfkę”), jak i 50-tych (obszerne, rozkloszowane spódnice za kolano i wiązane nad czołem chustki). Kolekcja jeansów natomiast odwołuje się do rockowej i sportowej estetyki lat 90-tych.

 

A jak Wam, Czytelnikom, podoba się najnowsza kampania Benetton’a?

tagi: kolekcja | marka | Benetton |

podobne artykuły