Logotyp serwisu lamode.info
IV EDYCJA WARSZTATÓW DZIENNIKARSTWA MODOWEGO GLAMOUR

IV EDYCJA WARSZTATÓW DZIENNIKARSTWA MODOWEGO GLAMOUR

W dniach 16-18 września odbyła się czwarta już edycja Warsztatów Dziennikarstwa Modowego Glamour. Poznajcie szczegóły!

Dla wszystkich pasjonatów mody oraz osób zainteresowanych sztuką dziennikarską odbyły się w dniach 16-18 września czwarte już Warsztaty Dziennikarstwa Modowego Glamour. I przy tej edycji nie zabrakło silnych autorytetów z branży. Warsztaty poprowadzili zawodowi dziennikarze współpracujący z magazynami, telewizją i portalami internetowymi. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się: Filip Niedenthal, Artur Wolski, Michał Zaczyński, Anna Konieczyńska, Bertold Kittel, Bartek Michalec, Gabriela Czerkiewicz, dziennikarki portalu Plejada.pl i działu mody Glamour oraz organizatorki warsztatów: Ewa Krajewska i Kinga Miller.

 

Uczestnicy mieli możliwość poznania specyfiki zawodu i charakteru pracy dziennikarza w świecie mody. Podczas wykładów i praktycznych ćwiczeń pojawiły się zagadnienia związane m.in. z opisem kolekcji, sztuką prowadzenia wywiadu, przygotowania reportażu modowego, budową działu mody w magazynach, doboru tematów i kreatywnego podejścia do tekstu. Wszystko po to, by uczestnicy mogli dotknąć różnych aspektów i form dziennikarstwa modowego oraz sprecyzować własny kierunek zawodowy. Nowym punktem programu były zajęcia z umiejętności przeprowadzania wywiadu z dyktafonem.

 

Najlepszym uczestnikom prowadzący i organizatorzy warsztatów przyznali nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Marta Mitek, Karolina Karbownik (nagrodzone przez firmę Sony) oraz Julia Dolny, która otrzymała bezpłatne uczestnictwo w kolejnych wybranych warsztatach Fashion Project. Dwóch uczestników zostało zaproszonych także do pracy w redakcjach, których przedstawiciele prowadzili warsztaty, w tym Glamour i Fashion Magazine.

tagi: Warsztaty Dziennikarstwa Modowego Glamour | Glamour | warsztaty |

podobne artykuły