Logotyp serwisu lamode.info
W tym sezonie mocno różujemy policzki. Powracają beauty trendy 80s

W tym sezonie mocno różujemy policzki. Powracają beauty trendy 80s

W tym sezonie do łask powracają nieco zapomniane beauty trendy i techniki, inspirowane epoką lat 80. Na co warto zwrócić uwagę?

Spis treści

1. Makijaż z lat 80: super mocny róż

2. Modny makijaż na imprezę: błękitny cień

3. Brwi inspirowane latami 80.

4. Makijaż inspirowany latami 80.: metalik

Jesień i zima to doskonały moment na eksperymentowanie w makijażu - to czas, ubrania stają się znacznie bardziej praktyczne i stonowane kolorystycznie niż np. latem, więc można sobie pozwolić na więcej szaleństwa w wizażu. To także czas wielu imprez i zabaw karnawałowych, a wielkie wyjścia to świetna okazja, by pomalować się mocniej i ciekawiej niż na co dzień.

W tym sezonie do łask powracają nieco zapomniane trendy w makijażu, które nieprzypadkowo inspirowane są okresem lat 80. Jakie techniki warto odkryć na nowo i wkomponować je do swojej beauty rutyny? Sprawdzamy i podpowiadamy!

Makijaż z lat 80: super mocny róż

Mocno uróżowione policzki to look jednoznacznie kojarzony z czasami 80s. W tej epoce blush był nakładany ciężką ręką i zajmował dużą część policzków - chodziło o to, by pigment okalał i drapował się wokół kości policzkowych i skroni. Tak obficie zaaplikowany kosmetyk dodawał makijażowi dramatyzmu i optycznie odmładzał twarz.

Spróbuj tej techniki, jednak wykorzystując nowoczesne fomuły kosmetyczne, by uzyskać mocny, ale równocześnie świeży i schludny look. Dlatego też zrezygnuj z ciężkiego różu w pudrze na rzecz lekkiej, kremowej formuły, którą można z wyczuciem budować na skórze. Dla uzyskania looku inspirowanego epoką 80s, pigment wklep nie tylko w centrum policzków, ale także w obszar pod dolną powieką i skronie, sięgając aż do linii włosów.

Pokaz Armani/Launchmetrics Spotlight

fot. pokaz Armani/Launchmetrics Spotlight

Modny makijaż na imprezę: błękitny cień

Jego zwolenniczką była sama księżna Diana i inne modnisie lat 80. - tak, w tym sezonie do łask powraca zapomniany już błękitny cień do powiek.

W tym sezonie na nowo odkryj ten kosmetyk, ale podejdź do niego w nowoczesny sposób. Zamiast obficie oprószać nim całe powieki ruchome, wykorzystaj błękitny pigment tylko jako graficzny detal. Niech wyląduje jako akcent przy dolnej linii wodnej oka lub też wykonaj nim geometryczne, futurystyczne kreski na górnej powiece.

Brwi inspirowane latami 80.

Lata 80. dotarły także do metod stylizacji, pielęgnacji i wyglądu brwi. Zapomnij o wyraźnie zaznaczonych konturach swoich łuków - teraz brwi stylizujemy naturalnie, dodając im jak najwięcej objętości.

By wykonać wizaż brwi inpirowany epoką 80s, najpierw dokładnie rozczesz włoski kierujac się ku górze - to optycznie je powiększy i sprawi, że będą wyglądać na puszyste. Nastepnie podkreśl ich kolor maskarą, cieniem lub pomadą, ale unikaj kredki - cel to przyciemnienie włosków, jednak bez zaznaczania geometrycznej linii.

Czytaj także: JAK DOBRAĆ BRWI DO KSZTAŁTU TWARZY? 3 PROSTE ZASADY

Makijaż inspirowany latami 80.: metalik

Do łask powraca jeszcze inny charakterystyczny element makijażu lat 80., a mianowicie kolory metaliczne. Zarówno w epoce 80s, jak i obecnie, opalizujące pigmenty lądują na ustach i powiekach. Tym razem jednak nakładane są w nieco inny sposób niż dawniej. W latach 80. metaliczne cienie czy pomadki miały wyraźnie odznaczać się od twarzy, by stworzyć dramatyczny, estradowy look.

W tym sezonie jednak metalik ma stać się harmonijną częścią makijażu - najlepiej więc sprawdzi się w wieczorowym, pełnym blasku looku. Niech połysk w formie szmpańskiego rozświetlacza pojawi się na policzkach, a następnie wklep w powieki cień z delikatnymi, mieniącymi się w świetle drobinkami. Opcjonalnie metaliczne powieki zamień na lśniące usta z efektem opalizującej tafli. W ten sposób uzyskasz makijaż pełen glamouru, jednak przeniesiony do 2023 roku.

Zdjęcie główne: Pokaz Armani/Launchmetrics Spotlight

tagi: beauty | makijaż | 80s | lata 80 |

podobne artykuły