Logotyp serwisu lamode.info
UEG WHO ARE YOU - KAMPANIA JESIEŃ ZIMA 2017

UEG WHO ARE YOU - KAMPANIA JESIEŃ ZIMA 2017

Mamy wszystkie zdjęcia!

Zuza Krajewska za obiektywem.

Każdy kolejny gest Michała Łojewskiego, założyciela streetwearowej marki UEG odbija się dużym echem, zwłaszcza na mediach zagranicznych. Tak było przy okazji głośnej kolaboracji z Pumą i nie inaczej jest teraz, gdy światło dzienne ujrzała pierwsza kampania polskiego brandu.

Już przy wcześniejszych lookbookach, będących wizualną oprawą kolekcji Łojewski sygnalizował, że wiąże się tylko z najlepszymi, o równie silnej wizji artystycznej i dorobku co on sam. Obraz UEG x Puma Gravity Resistance był dziełem Jacka Kołodziejskiego, zwycięzcy International Photographer of the Year 2016, zaś za najnowszym projektem stoi także wielokrotnie nagradzana Zuza Krajewska. (o ostatni jej projekcie pisaliśmy tutaj - macie już swój egzemplarz?)

Obecność postaci fotografki jest w kampanii zaznaczona na dwóch poziomach: nie tylko jest autorką zdjęć, ale też można powiedzieć, że ma swój wkład w kolekcję - jej prace z cyklu Imago zainspirowały Łojewskiego do tego stopnia, iż zdecydował się zacytować je na swoich projektach.

Spójność tego gestu stanowi o sile projektu; Imago było opowieścią o trudach dorastania nie mogących odnaleźć się w codzienności podopiecznych zakładu poprawczego w Studzieńcu, zaś Who are you to narracja o podobnym ciężarze gatunkowym, ale już pozbawionym drugiej warstwy: pytania o tożsamość, patriotyzm i swoje miejsce w świecie postawione są wprost, a w odpowiedzi - czułe punkty skrzętnie pozakrywane.

W kolekcji znajdziemy m.in. skórzane kurtki, oversizowy bomber, bluzy z napisem Polska czy dresowe spodnie z lampasem, niektóre projekty udekorowane fragmentami wierszy Przemka Nowakowskiego po angielsku. Buntowniczego, zadziornego charakteru całości dodatkowo nadała stylizacja z wykorzystaniem łańcuchów stworzona przez Michała Kusia.

Gratulujemy kolejnego świetnego projektu!

 

Photographer: Zuza Krajewska
Styling: Michal Kus
Models: Natan Kryszk, Zosia Korosadowicz, Kornel Nurzyński, Kirill Nekrasov, Dawid Bienias
Hair and make up: Pola Jakiel
Production: Picture That Warsaw

 

 

tagi: UEG | Michał Łojewski | Zuza Krajewska | jesień zima 2017 |

podobne artykuły