Logotyp serwisu lamode.info
Trendy zaglądają do wnętrz torebek. Moda na „messy bag” wskazuje, jak je nosić

Trendy zaglądają do wnętrz torebek. Moda na „messy bag” wskazuje, jak je nosić

Miuccia Prada po raz kolejny wyznacza trendy. 

 

To nie pierwszy raz, gdy marka Miu Miu normalizuje niedoskonałości. Każdej z nas zdarzyło się zaspać do pracy i pojawić w biurze z nieuczesanymi lub nieumytymi włosami. Niezdarnie założone ubrania i no make-up look to również znane historie pisane przez codzienność. Według Miucci Prady, niezorganizowanie jest w porządku. Ba! Niezorganizowanie jest trendy.

Ostatni pokaz Miu Miu przejęły niesforne kosmyki i ledwo widoczne makijaże. Oprócz tego, w strojach większości modelek przewijał się ten sam motyw - przepakowane torby, z których wystawały ubrania, szpilki czy paski. Wraz z tym media modowe okrzyknęły nadchodzący sezon „sezonem niechlujnej torby”. Niektórzy określają to również erą brzydoty. Ale czy na pewno?

Przeczytaj też: “UGLY CHIC” TO ZASKAKUJĄCY TREND, KTÓRY BRYLUJE W TYM SEZONIE! JEST KONTROWERSYJNY, ALE DZIEWCZYNY Z BRANŻY GO KOCHAJĄ!

Na przestrzeni lat nasze potrzeby się zredukowały - telefon zastępuje niemal wszystko, od portfela po klucze. Wraz z tym zmieniła się też moda, a my, zamiast dużych shopper bagów, pod ręką trzymamy miniaturowe kuferki Jacquemusa, do których zmieści się jedynie smartfon i szminka. Choć mini torebki wyglądają pięknie, zakładając je zgadzamy się na wyrzeczenia. Nie możemy mieć przy sobie szczotki, ulubionych kosmetyków do makijażu czy grubego notesu. W niektórych sytuacjach lepiej jest wziąć kilka rzeczy „na wszelki wypadek”, szczególnie, gdy czeka nas cały dzień i wieczór poza domem. Trend zapoczątkowany przez Miu Miu odchodzi od stwierdzenia, że torebka jest tylko ozdobą i przypomina o jej najważniejszej funkcji - tej użytkowej.

Otwarte torebki wiążą się to również z modą lansowaną przez bogate klientki domów luksusowych, a w tym Jane Birkin. Brytyjska aktorka niemal zawsze nosiła otwartą torebkę od Hermèsa (z której również wystawały rzeczy) a współczesne gwiazdy, jak Kate Moss czy Victoria Beckham, wielokrotnie powielają jej fashion-tip. 

Przeczytaj też: NASZE BABCIE BĘDĄ DUMNE! WRACA WIELKI TREND, KTÓREGO KIEDYŚ SIĘ WYSTRZEGAŁYŚMY

Zdjęcie główne: Spotlight Launchmetrics

tagi: MIU MIU | messy bag | TRENDY |

podobne artykuły