PL / EN
TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/2019 – KOLORY WŁOSÓW

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/2019 – KOLORY WŁOSÓW

Dominują jasne blondy, ciepłe brązy i nieskończone ilości wzorów wykonane techniką imprinting.

Przyglądając się jesienno-zimowym trendom 2018/19 w branży fryzjerskiej, obserwujemy powrót natury, a więc miodowych i słomkowych odcieni blondów oraz rdzawych i kasztanowych wersji. Rude i kruczoczarne warkocze natomiast sprawiają, że z sentymentem powracamy do lektury Ania z Zielonego Wzgórza".

KOLORY WŁOSÓW: MODA JESIEŃ ZIMA 2018/19

Jesienią i zimą 2018/19 projektanci postawili na naturalne odcienie włosów. Z jasnych kolorów wybrali popielaty blond, miodowy i słomkowy. Wśród odważniejszych wersji uwagę zwróciła platyna. Z rudości pojawiły się miedziane, rdzawe i marchewkowe wersje, a między brązami zagościł mahoniowy, kasztanowy i czekoladowy odcień. Na wybiegach mody nie zabrakło także kruczoczarnych włosów, jednolitych lub zdobionych kolorowymi wzorami, dzięki czemu w branży fryzjerskiej popularnością zaczęła cieszyć się technika imprinting. Takie trendy widzieliśmy na pokazach domów mody i marek, takich jak Alexander McQueen, Antonio Marras, Boss, Bottega Venetta, Isabel Marant czy Versace.

JASNY BLOND: KOLORY WŁOSÓW TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

Na światowych wybiegach Versace, Isabel Marant czy Bottega Venetta królowały jasne odcienie blondów. Nie brakowało zarówno tych naturalnych np. miodowych czy słomkowych, jak i odważniejszych platynowych, spopularyzowanych w XX wieku przez Marilyn Monroe. Jesienią i zimą 2018/19 styliści przewidzieli także miejsce dla włosów blond przeplatanych srebrno-siwymi refeleksami.

Włosy blond: 1. Sonia Rykiel 2. Nina Ricci, trendy jesień zima 2018/19 (fot. East News, kolaż Lamode.info)

KASZTANOWE I CIEPŁE BRĄZY: KOLORY WŁOSÓW TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

Jesień i zima 2018/19 okazały się także doskonałami porami roku na koloryzację w wersji czekoladowej, mahoniowej i kasztanowej. To właśnie takie trendy dominowały na pokazach Bottega Venetta, Custo Barcelona czy Sonii Rykiel, udowadniając, że kobiety i projektanci lubią brąz w każdej postaci. Zarówno tej jednolitej, jak i ozdobionej jaśniejszymi pasemkami.

Brązowe włosy: 1. Moschino 2. Isabel Marant , trendy jesień zima 2018/19 (fot. East News, kolaż Lamode.info)

KRUCZOCZARNE: KOLORY WŁOSÓW TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

Kobiety reprezentujący latynoski typ urody tzw. Zimy i Królowej Śniegu, w tym sezonie mogą pozostać przy naturalnym kruczoczarnym odcieniu, który wpisuje się w najgorętsze trendy 2018/19. Ciemne, jednolite i pełne blasku włosy, niekiedy rozjaśnione subtelnymi, fioletowymi lub niebieskimi pasemkami dominowały m.in. na pokazach Moschino i Alexandra McQueena.

Kruczoczarne włosy: 1. Moschino 2. Alexander McQueen (fot. East News, kolaż Lamode.info)

MIEDZIANE I RDZAWE: KOLORY WŁOSÓW TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

Styliści fryzur inspiracji szukali m.in. w literaturze, czego odbiciem były rdzawe, miedziane i marchewkowe włosy, na wzór tych, które posiadała „Ania z Zielonego Wzgórza”. Powrót fryzur w najrozmaitszych odcieniach rudości zapowiedzano na pokazach mody Giorgio Armani, Boss czy Antonio Marras.

POLECAMY: TRENDY KOLORY WŁOSÓW WIOSNA LATO 2018

Rude włosy: 1. Antonio Marras 2. Boss (fot. East News, kolaż Lamode.info)

IMPRINTING: KOLORYZACJA WŁOSÓW TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

Jednym z najnowszych trendów w koloryzacji na sezon jesień zima 2018/19 jest imprinting, czyli metoda farbowania włosów za pomocą specjalnie stworzonego szablonu. Narzędzie zwane imprinterem zaprojektował światowej sławy fryzjer Angelo Seminara, a jednym z ekspertów wykonujących wspomniane farbowanie w Polsce jest Irena Bzdoń z Salonu Syrena w Lublinie. „Technika imprintingu wyzwala kreatywność i umożliwia tworzenie nieskończonej ilości nowych wzorów, eleganckich lub bardziej ekstrawaganckich. Możemy wykonać jasne printy na ciemnych włosach lub odwrotnie - kolorowe na blondach. Wystarczy puścić wodze fantazji” - mówi Irena Bzdoń, ekspert koloryzacji włosów z Salonu Syrena.

Imprinting - trendy w koloryzacji jesień zima 2018/19 (fot. materiały prasowe)

W galerii prezentujemy najmodniejsze kolory włosów w sezonie jesień zima 2018/19, które zwiastowali projektanci na swoich pokazach.


video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: włosy | jesień zima 2018/19 | Irena Bzdoń | TRENDY |

podobne artykuły