PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
TRENDY FRYZURY 2017 – LONG BOB

TRENDY FRYZURY 2017 – LONG BOB

To obecnie jedna z popularniejszych fryzur wśród gwiazd i modelek!

To obecnie jedna z popularniejszych fryzur wśród gwiazd i modelek – wypróbujcie long boba!

Long bob lub inaczej lob to przedłużona wersja klasycznego boba. Z subtelnie dłuższym przodem, opadający na kości obojczykowe na prosto lub lekko cieniowany, zazwyczaj bez grzywki, odświeża każdy look i dodaje twarzy lekkości. Na tę fryzurę zdecydowało się już wiele topmodelek oraz gwiazd kina i muzyki.

ZOBACZ TEŻ: FRYZURY ANJI RUBIK

BOB – FRYZURA ROKU 2017

Kiedy kilka lat temu pojawił się boom na boby (na pewno pamiętacie np. fryzurę Rihanny z 2007 roku), ta fryzura nieustannie do dziś cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, które chcą odświeżyć swój wizerunek. Jeżeli zapytacie, która fryzura jest najmodniejsza fryzura roku 2017? Odpowiedź brzmi: BOB! A konkretnie jego przedłużona wersja, czyli long bob lub skrótowo lob. Wypróbujcie zdecydowane, proste cięcie lub wersje o długości do żuchwy. Popularne są też grzywki, ale w większości gęste i proste. Natomiast w stylizacji sprawdźcie bardzo zaznaczony przedziałek na środku i wygładzenie u nasady, mocne prostowanie lub wręcz przeciwnie – niedoskonałą, swobodną naturalność. Przy bobie świetnie sprawdzają się wszystkie odcienie brązów – od czekoladowego, przez kasztanowy, po rudy, a także jasne (najlepiej platynowe) blondy i krucza czerń.

BOB - FRYZURA GWIAZD 2017

Kiedy kilka lat temu pojawił się boom na boby (na pewno pamiętacie np. fryzurę Rihanny z 2007 roku), ta fryzura nieustannie do dziś cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, które chcą odświeżyć swój wizerunek. Dłuższego boba noszą obecnie gwiazdy: Charlize Theron, Jennifer Lawrence, Rihanna, Natalie Portman, Emma Stone czy Sofia Coppola, a wśród modelek fryzurę tę wybrały Anja Rubik, Kendall Jenner, Miranda Kerr czy Bella Hadid. Ta ostatnia, na punkcie której ostatnio oszalał cały świat mody, doskonale pokazuje, ile możliwości daje to proste cięcie. Koniecznie zajrzyjcie na jej Instagram!

fot. East News

O fryzurze typu bob rozmawiamy z Klaudiuszem Ićkiem, ekspertem marki KEMON:

BOB – PORADY STYLISTY FRYZUR

Oczywiście należy przy tym pamiętać, że fryzura musi być dopasowana do osoby, która ją nosi. Profesjonalny stylista fryzur nie tylko wykona tę jakże modną fryzurę, ale też spersonalizuje ją tak, aby jego klientka wyglądała i czuła się pięknie. By wykonać perfekcyjną fryzurę stylista musi zwrócić uwagę na wiele aspektów takich jak: struktura włosów, kształt twarzy, a także proporcje całej sylwetki. W przypadku zmiany koloru włosów niezwykle ważny jest koloryt skóry. Na końcowy efekt fryzury składa się także pozycja zawodowa i stanowisko jakie zajmuje dana osoba. Pamiętajmy o tym, że nawet najwspanialsza fryzura, która zostanie wykonana wbrew osobie, która ją nosi, nie będzie do niej przekonana, czy będzie nieodpowiednią do sytuacji, nie może zostać uznana za udaną.

Bob to fryzura, która, odpowiednio wykończona, będzie pasować do różnych kształtów twarzy. Przy kształcie trójkątnym włosy powinny zostać skrócone na wysokości brody i to właśnie tutaj stylista powinien pracować nad zwiększeniem ich objętości. W przypadku twarzy charakteryzującej się  szerokim czołem, doskonałym rozwiązaniem jest wprowadzenie grzywki. Przy twarzy okrągłej lub kwadratowej polecam trójkątny kształt fryzury, w którym tył włosów jest zdecydowanie krótszy niż przód. Dodatkowo, przód powinien być znacząco dłuższy niż linia brody. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie asymetrii z przodu. To jednak nadal tylko teoria, która ułatwia wybór fryzury. Należy zawsze udać się do specjalisty, który dopasuje rodzaj cięcia do konkretnej twarzy.

JAK UKŁADAĆ BOBA

Modelowanie fryzury typu bob nie jest zbyt skomplikowane. Jeżeli włosy są kręcone, warto podkreślić ich strukturę odpowiednim produktem do stylizacji i wysuszyć je z pomocą dyfuzora. Uzyskana zostanie zdecydowanie większa objętość włosów. Latem warto dać im wyschnąć naturalnie. Paniom, które lubią bardziej gładkie fryzury, proponuję podczas suszenia włosów, czesać je delikatnie we wszystkich kierunkach. W ten sposób zostaną one wygładzone na całej długości i jednocześnie podniesione u nasady. W tym przypadku trwale nie może być zbyt mocne, we włosach zawsze powinien pozostać ruch. Unikajmy efektu kasku. Odpowiednie, profesjonalne strzyżenie, na pewno wyeliminuje problem z nieukładającymi się włosami. Dla fryzury typu bob najlepszym sposobem stylizacji jest strzyżenie.

Jeżeli szukacie inspiracji z mody ulicznej, odsyłamy do naszej galerii!

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: fryzury | wiosna lato 2017 | TRENDY |

podobne artykuły