Logotyp serwisu lamode.info
Top premiery (kwiecień 2021)

Top premiery (kwiecień 2021)

Nowości kosmetyczne oraz zrównoważone moda i lifestyle.

 

Spis treści

1. NESPRESSO VERTUO

2. BOBBI BROWN – KOLEKCJA REAL NUDES

3. WECARE WRANGLER™

4. GROWN ALCHEMIST NATURAL HYDRATING SUNSCREEN SPF 30

NESPRESSO VERTUO

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających konsumentów, marka Nespresso wprowadziła do oferty w Polsce innowacyjny system parzenia kawy. Nespresso Vertuo oferuje miłośnikom kawy nieograniczone możliwości przyrządzania ulubionego napoju w zależności od preferencji, nastroju czy pory dnia.

Przygotowanie kawy oparte na innowacyjnej technologii

Sposób przyrządzania kawy w systemie Vertuo został oparty na innowacyjnej technologii Centrifusion™, która wykorzystuje moc siły odśrodkowej (do 4000 obrotów na minutę), gwarantując perfekcyjną ekstrakcję kawy z kapsułki, czego efektem jest aksamitna i gęsta crema w każdej filiżance. Dodatkowo, unikatowy system rozpoznawania kodów kreskowych na kapsułkach, dzięki wbudowanemu czytnikowi laserowemu, dobiera optymalne dla każdej kapsułki parametry parzenia, takie jak czas oraz temperatura i ilość wody.


Kawa w Twoim stylu

System Vertuo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Polaków, którzy preferują duże mleczne kawy i czarne kawy przedłużone o pojemności przekraczającej 200 ml. Dodatkowo, na wszystkich konsumentów czeka aż 27 rodzajów kawy dostosowanych do ich różnych upodobań – od kaw zbalansowanych, o owocowych aromatach do kaw intensywnych, mocno palonych.

Każda kapsułka z myślą o środowisku

W trosce o zrównoważony rozwój, wszystkie kapsułki z kawami Nespresso Vertuo, po zużyciu mogą być w całości poddane procesowi recyklingu. Warto dodać, że do końca 2021 roku wszystkie kapsułki Nespresso Vertuo będą wykonywane w 85% z aluminium, które pochodzi z recyklingu. Vertuo jest także pierwszym ekspresem dostarczanym w opakowaniu nadającym się w całości do recyklingu i wykonanym w ponad 50% z materiałów z odzysku.

Kontynuując politykę zrównoważonego rozwoju, Nespresso zobowiązuje się, że do 2022 roku każda filiżanka kawy będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.


 

BOBBI BROWN – KOLEKCJA REAL NUDES

Kolekcja opracowana przez markę Bobbi Brown wspólnie z kobietami, aby stworzyć pomadki w kolorach nude i cienie do powiek idealnie pasujące do wszystkich odcieni skóry.

Nowa gama odcieni nude została zaprojektowana tak, aby podkreślić Twoje naturalne piękno. Zaakcentuj swoją urodę nowymi Crushed Lip Colour i wyselekcjonowaną gamą trzech palet cieni do powiek, które pasują do wszystkich odcieni skóry!

Sprawdzone przez kobiety, odcienie zostały stworzone poprzez odwzorowanie i wzmocnienie naturalnych kolorów skóry. Dostępne są w tonacji różu, beżu, karmelu i czekolady, w palecie 9 odcieni.


Nawilżająca, całkowicie kryjąca Crushed Lip Colour w nowej linii podkreśla naturalną barwę ust. Kremowe konsystencje pomadek, o różnych możliwościach krycia i intensywności, wzbogacone zostały witaminami E i C oraz woskiem pszczelim.

Pomadka wygodnie się aplikuje, pozostawiając satynowe, lekko matowe wykończenie, które nawilża usta, zapewniając im miękkość, gładkość i równomierny koloryt. Nadaje ustom intensywny, ale wciąż naturalny wygląd.


 

WECARE WRANGLER™

Wrangler®, światowy lider na rynku odzieży jeansowej i codziennej, ogłosił uruchomienie swojej platformy zrównoważonego rozwoju WeCare Wrangler™, która jest jednym z działań potwierdzających zaangażowanie marki w problem ochrony środowiska. Inicjatywa WeCare Wrangler łączy dorobek marki w kwestii zrównoważonego rozwoju z wymiernymi celami, które zakładają zapewnienie klientom lubianych przez nich produktów i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, który łączy się z ich wytworzeniem.

Platforma WeCare Wrangler to szereg działań skupionych na trzech głównych obszarach:

Planeta:

Kultowe ubrania denimowe Wrangler to przede wszystkim bawełna, dlatego marka dokłada wszelkich starań, by zadbać o ziemię, na której jest ona uprawiana. Od ochrony gleby, przez zmniejszanie zużycia wody, po ograniczanie odpadów i mniejsze zużycie energii – wywieranie jak najmniejszego szkodliwego wpływu na środowisko jest jednym z priorytetów marki.

Produkt:

Twórcy Wrangler mają świadomość, że zasoby naszej planety nie są nieograniczone. Właśnie dlatego cały czas mają na uwadze to, w jaki sposób i z czego są wytwarzane nasze produkty oraz jak zmniejszyć zużycie zasobów.

Ludzie:

Wrangler ma na uwadze dobro ludzi. Oznacza to między innymi sprawiedliwe i godne traktowanie pracownika w łańcuchu dostaw na całym świecie.


Odpowiedzialność Wrangler w liczbach

W ramach działań  WeCare Wrangler, marka kontynuuje wcześniej podjęte kroki w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości i wyznacza sobie ambitne cele, które obejmują:

  • 100% odpowiednich substancji chemicznych w całym łańcuchu dostaw do roku 2023 roku,
  • 100% zasilania energią odnawialną we wszystkich zakładach będących własnością firmy lub z nią współpracujących do roku 2025 roku,
  • 100% bawełny pochodzącej ze zrównoważonych źródeł do roku 2025 roku,
  • 50% mniej zużywanej wody do roku 2030 roku.

Ubrania przyjazne środowisku dzięki innowacjom i współpracy

Siłą napędzającą zrównoważony rozwój w łańcuchu dostaw Wrangler jest strategiczna współpraca. W zeszłym roku marka zobowiązała się przestrzegać wytycznych opisanych przez Fundację Ellen MacArthur w programie Jeans Redesign. Kolejnym krokiem jest dołączenie do inicjatywy Make Fashion Circular, która łączy liderów przemysłu odzieżowego w celu nawiązania współpracy, której efektem są ubrania produkowane z bezpiecznych i odnawialnych surowców, nowe modele biznesowe promujące ich wykorzystanie i działania zachęcające do recyclingu starych ubrań.

Nieustannie szukamy nowych możliwości współpracy z partnerami i dostawcami, dzięki którym negatywny wpływ na planetę jest coraz mniejszy” – mówi Jeff Frye, wiceprezes ds. rozwoju produktu i zamówień bezpośrednich w Kontoor Brands. „Jeśli będziemy działać wspólnie, uda nam się stworzyć ubrania, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również dbają o środowisko”.


 

GROWN ALCHEMIST NATURAL HYDRATING SUNSCREEN SPF 30

Grown Alchemist prezentuje przełomowy produkt krem do opalania Natural Hydrating Sunscreen SPF 30. W 100% naturalny, w 100% wegański, w 100% bezpieczny dla rafy koralowej = w 100% zdrowy. Sprawdzony przez organizację EWG, produkt jest bezpieczny i skuteczny do pielęgnacji skóry. Nie zawiera żadnych szkodliwych składników, takich jak: oksybenzon, oktinoksat czy homosalat.

Naturalnie nawilżający krem do opalania SPF 30 Grown Alchemist zawiera innowacyjny, niezwykle przejrzysty tlenek cynku na bazie naturalnego minerału, który zapewnia ochronę przed szerokim spektrum promieniowania UVA/UVB oraz szkodliwymi czynnikami środowiska.

Olejek z dzikiej róży oraz ekstrakt z nasion pietruszki wyraźnie eliminują widoczne oznaki starzenia się skóry i chronią przed uszkodzeniami, jakie powodują wolne rodniki. Kompleks tri-hialuronianu długotrwale nawilża skórę, dzięki czemu wyraźnie ją ujędrnia, redukuje drobne linie, zmarszczki oraz inne niedoskonałości skóry.

Krem do opalania twarzy SPF30 od Grown Alchemist jest dostępny w sieciach Douglas i na douglas.pl.


tagi: Nespresso | Wrangler | Grown Alchemist | BOBBI BROWN |

podobne artykuły