PL / EN
TOM FORD PORZUCA MODEL SEE-NOW, BUY-NOW

TOM FORD PORZUCA MODEL SEE-NOW, BUY-NOW

Amerykanin jako pierwszy wyłamuje się z popularnego ostatnio modelu biznesowego i powróci na nowojorski wybieg!

Tom Ford, znany amerykański projektant i reżyser filmowy, były dyrektor kreatywny domu mody Gucci i Yves Saint Laurent, który obecnie pracuje pod własnym szyldem, ogłosił decyzję o odejściu od modelu see-now, buy-now (zobacz-teraz, kup-teraz), wdrażanego przez markę od lutego ubiegłego roku. Tym samym, projektant powróci na nowojorski tydzień mody już w październiku, kiedy zaprezentuje publiczności kolekcję wiosna-lato 2018.

TOMfot. Tom Ford AW16/Instagram

Ford był jednym z wielu, który w ostatnim czasie zdecydował się na nową formułę strategiczną marki, zakładającą skrócenie okresu przejściowego pomiędzy prezentacją kolekcji na wybiegu, a udostępnieniem jej, blisko 4 miesiące później, w sprzedaży; w związku z czym, plan dostaw do sklepów był niedostosowany do planu pokazów mody. Jednak już w październiku ubiegłego roku, kiedy Amerykanin po raz pierwszy odszedł od tradycyjnej formuły, nie prezentując publiczności kolekcji wiosna lato 2017, przyznał, że stracił tym samym cały miesiąc sprzedażowy, zatrzymując na deskach sklepów kolekcję jesienno-zimową.

tomfot. Tom Ford dla Vanity Fair/Instagram

Podczas gdy po nowojorskich pokazach biznes modowy wystrzelił, co jest głównym argumentem przeciwko wcześniejszym prezentacjom kolekcji, o markach, które implementowały model see-now, buy-now, media milczały – i mimo zysków z pozytywnie przyjętych nowości u projektantów, nie pokryły one spowodowanych tym strat.

POLECAMY: NEWS: NATACHA RAMSAY-LEVI NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM CHLOE!

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: TOM FORD | BIZNES | NEWS |

podobne artykuły