PL / EN
Tanie wakacje za granicą. Jak je zorganizować?

Tanie wakacje za granicą. Jak je zorganizować?

Od biletu do noclegu.

Wiele osób zastanawia się, jak zorganizować zagraniczne wczasy, aby nie ucierpiał na tym domowy budżet. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Wystarczy śledzić promocyjne oferty biletów lotniczych i zarezerwować nocleg za pośrednictwem portalu, który oferuje atrakcyjne zniżki.

Najnowsze dane wskazują, że podróżowanie znów staje się popularną formą wypoczynku. Po największym kryzysie związanym z pandemią COVID-19 wiele krajów otworzyło już swoje granice, a ulice popularnych miast znów są pełne zagranicznych turystów. Do takich krajów jak Włochy, Hiszpania czy Wielka Brytania można polecieć z każdego większego lotniska w Polsce. Co więcej, linie lotnicze dają możliwość zakupu tanich biletów w określonych terminach. Dzięki temu niskobudżetowe wakacje są możliwe, a niższe ceny wcale nie muszą wiązać się z obniżeniem komfortu. 

Tanie wakacje za granicą – zakup biletu lotniczego

Aby zorganizować tanie wczasy za granicą, warto zacząć od poszukiwania połączenia lotniczego. Zagraniczne rejsy w promocyjnych cenach mogą kosztować nawet mniej niż 100 zł za osobę w obie strony. Zakup takich biletów wymaga jednak elastycznego podejścia do terminów, ponieważ niższe taryfy dotyczą na ogół dni roboczych. Dlatego niskobudżetowy urlop lepiej rozpocząć w środku tygodnia. Liczba kart pokładowych w atrakcyjnych cenach jest ograniczona, dlatego nie należy zbyt długo zwlekać z decyzją. Bilety można kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za pośrednictwem platformy rezerwacyjnej, która pobiera dodatkowe opłaty serwisowe.

Jeśli mimo wszystko jednorazowy wydatek okaże się zbyt duży, można postarać się o dodatkowy zastrzyk gotówki. Firma 10online oferuje szybkie pożyczki przez Internet. Nowi klienci mogą liczyć na dodatkowe środki w kwocie 500–1500 zł, a ci z nieco dłuższym stażem otrzymają nawet 4500 zł. Taka suma zdecydowanie wystarczy na zorganizowanie niedrogich, ale komfortowych wakacji dla całej rodziny. W razie nieprzewidzianych sytuacji jednorazową spłatę można, bez ponoszenia konsekwencji, odroczyć nawet o miesiąc.

Wakacje za granicą – jak zarezerwować tani nocleg?

Niedrogi nocleg dla całej rodziny warto zarezerwować za pośrednictwem platformy rezerwacyjnej. Oprócz hoteli można tam znaleźć nieco tańsze opcje, takie jak hostele, kwatery prywatne czy gospodarstwa agroturystyczne. Każde miejsce noclegowe prezentowane na takim portalu jest uwiarygodnione licznymi opiniami gości. Co więcej, pośrednicy oferują dodatkowe zniżki dla stałych klientów lub użytkowników aplikacji mobilnej. 

Eleganckie hotele również organizują okolicznościowe promocje i obniżają ceny pobytu w wybranych terminach. Jeśli udało się kupić tańsze bilety lotnicze, warto przeznaczyć nieco większą sumę pieniędzy na nocleg w podwyższonym standardzie. Niskobudżetowe podróżowanie nie musi być przecież pozbawione luksusu.

 

fot. materiały prasowe (Artem Beliaikin / Pexels)

Artykuł zewnętrzny 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: wakacje |

podobne artykuły