PL / EN
ŚWIADOME ZAKUPY: KASZMIROWY SWETER

ŚWIADOME ZAKUPY: KASZMIROWY SWETER

Przegląd kaszmirowych swetrów i porady, jak znaleźć ten jedyny.

 

Ile kosztuje kaszmirowy sweter wysokiej jakości i co sprawdzić, zanim kupimy ubrania z tej luksusowej wełny? Przeglądamy oferty sklepów w poszukiwaniu ideału!

Na co zwrócić uwagę kupując sweter z kaszmiru?

Wyzwanie na dziś: znalezienie perfekcyjnego swetra z kaszmiru. Jak krok po kroku zaplanować świadome zakupy? 

 1.       Przede wszystkim trzeba sprawdzić skład surowcowy. Często się zdarza, że sweter nazwany kaszmirowym ma w składzie tylko kilka procent kaszmiru. Dodatki sztucznej przędzy w dużej mierze niwelują wyjątkowe zalety kaszmiru: niezwykłą miękkość, trwałość czy właściwości termoizolacyjne.

 2.       Warto sprawdzić pochodzenie przędzy kaszmirowej – czy jest etycznie pozyskiwana i w jakich warunkach powstają kaszmirowe produkty danej marki. Jeśli marka posiada certyfikaty potwierdzające jakość produktów i etyczny sposób ich powstawania, to mamy pewność, że te wyroby zostaną z nami w niezmienionym stanie na długie lata.

 3.       Kolejna wskazówka to cena. Zależna jest ona od wagi, grubości przędzy, gęstości splotu, wielkości modelu, ale przede wszystkim gatunku produktu. Biorąc pod uwagę ceny przędzy kaszmirowej najlepszej jakości, koszty wytworzenia swetra, spełnienia kryteriów pozwalających na tworzenie jakościowych produktów i pozyskanie certyfikatów to potwierdzających itp., sweter naprawdę dobrej jakości nie może kosztować 400 zł.

Warto przeczytać: Dlaczego warto zainwestować w kaszmir ze zrównoważonej produkcji?

Kaszmirowy sweter z golfem MINOU Cashmere, 970 zł

Kaszmirowy sweter Saint Laurent / Luisa Via Roma, 5422 zł

Kaszmirowy kardigan MINOU Cashmere, 1192 zł (zniżka z 1490 zł)

Sweter z kaszmirem i wełną Isabel Marant / Luisa Via Roma, 3600 zł

Ile kosztuje sweter z kaszmiru?

Jak udowadnia marka MINOU Cashmere, wysokiej jakości kaszmirowy sweter o czystym składzie, wyprodukowany w zgodzie z etycznymi praktykami, można kupić już za około 900 zł.

W ofercie sieciówek można znaleźć dzianiny już za 400-500 zł, ale trzeba mieć świadomość, że nie będzie to inwestycja na lata, a także pojawia się kłopot z ustaleniem historii produktów z masowej produkcji.

Po drugiej stronie pojawiają się luksusowe marki, których kaszmirowe linie potrafią kosztować około 5000 zł. Tutaj z kolei należy pamiętać, że większa część kwoty z metki jest umotywowana konkretnym logo. Za tym jednak nie zawsze idzie najwyższa jakość i etyka.

Jeśli zależy Wam na świadomych i udanych zakupach, przed ostatecznym wyborem zróbcie porządny rekonesans. Nie bójcie się zadawać markom pytań – jako klient macie prawo do informacji, zaczynając na pochodzeniu i jakości materiału, a kończąc na sposobie i miejscach produkcji.

Sweter 100 proc. z kaszmiru MINOU Cashmere, 890 zł

Kardigan z kaszmir Gucci / Luisa Via Roma, 6379 zł

Czarny sweter z kaszmiru MINOU Cashmere, 890 zł

Wełniany sweter z kaszmirem Lanvin / Luisa Via Roma, 3873 zł


 

Zdjęcie główne: Kampania marki MINOU Casmere

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: swetry | kaszmir |

podobne artykuły