Logotyp serwisu lamode.info
SWAROVSKI I DISNEY – KOLEKCJA BIŻUTERII INSPIROWANA „PIRATAMI Z KARAIBÓW”

SWAROVSKI I DISNEY – KOLEKCJA BIŻUTERII INSPIROWANA „PIRATAMI Z KARAIBÓW”

Biżuteryjna marka Swarovski kontynuuje współpracę z filmowym koncernem Disney, powołując do życia kolekcję „Pirates of the CarribeanOn Stranger Tides”.

Swarovski prezentuje najnowszą kolekcję, opartą na kolejnej wyprodukowanej przez Walt Disney Pictures i Jerry Bruckheimer Films oraz wyreżyserowanej przez Roba Marshalla fascynującej przygodzie – Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, która właśnie weszła do kin.

 

Kolekcja Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides otwiera nowy rozdział w historii długoletniej współpracy firmy Swarovski z marką Disney. Po sukcesie, jaki odniosła w sezonie wiosenno-letnim 2010 roku kolekcja Alice in Wonderland, nadszedł czas na kolekcję Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, w której dominować będą wzory ściśle związane z  bohaterami i kultowymi motywami filmu.

 

– Świetnie się bawiliśmy, szukając charakterystycznych i symbolicznych kodów ukrytych w świecie Piratów z Karaibów. Chcieliśmy uniknąć stereotypów, dlatego staraliśmy się zinterpretować symbole i motywy wizualne w nowoczesny sposób, co jest typowe dla wszystkich kolekcji Swarovski. W efekcie powstała nowoczesna, nieszablonowa, ‘rockowa’ kolekcja, opowiada Nathalie Colin, Dyrektor Kreatywna w firmie Swarovski.

 

Na kolekcję składają się 4 linie. Pierwsza z nich, Angelica, czerpie inspirację z postaci, w którą na ekranie wciela się Penélope Cruz. Miniaturowe kordelasy i pistolety, nawiązujące do szermierczego talentu bohaterki, zdobią obydwa naszyjniki tej linii. Ponadto, w linii znalazły się repliki biżuterii, którą w filmie nosi Angelica: utrzymany w stylu retro wisiorek w kształcie krzyża ozdobiony kryształkami techniką pavé oraz pierścień ze smokiem udekorowany zielonymi, miniaturowymi kryształkami ręcznie osadzonymi techniką Pointiage®.

 

Kolejna, tym razem nawiązująca do postaci Jacka Sparrow’a linia, została zatytułowana High Sea i jej głównymi motywami są zęby rekina, busola oraz list w butelce. Ośmiokątny wisior pokryty czarną emalią i zdobiony kryształkami techniką pavé kryje busolę z ruchomą tarczą.

 

 

tl_files/moda zagraniczna/kolekcje/SWAROVSKI I DISNEY – KOLEKCJA BIZUTERII INSPIROWANA PIRATAMI Z KARAIBOW/Penelope&Johnny_AngelicaPendantCross.jpgfot. materiały prasowe/ Johnny Depp i Penelope Cruz, kadr z filmu Piraci z Karaibów - Na nieznanych wodach

 

 

Następna z linii inspirowana jest słynnym okrętem Black Pearl. Naszyjnik, wisiorek, pierścionki i kolczyki, w których wykorzystano marynistyczne motywy kotwicy i liny okrętowej, tworzą razem stylowy komplet.

 

W ostatniej linii, zatytułowanej Skulls and Swords, na pierwszy plan wysuwają się wpływy męskiej estetyki. Czaszki jako ozdoba pierścienia, sztywnej bransolety i wisiorka gwarantują uderzający efekt. Są to wyroby w stylu unisex charakteryzujące się czystym i minimalistycznym wzornictwem.

 

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć wszystkie elementy biżuterii z kolekcji Pirates of the Carribean - On Stanger Tides.

tagi: biżuteria | kolekcja | SWAROVSKI |

podobne artykuły