PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
STELLA MCCARTNEY X LVMH – ZRÓWNOWAŻONA MODA

STELLA MCCARTNEY X LVMH – ZRÓWNOWAŻONA MODA

LVMH wszedł w posiadanie mniejszości udziałów w spółce Stelli McCartney.

W 2018 roku, Stella McCartney odkupiła połowę udziałów w swojej marce od konglomeratu Kering. Nie zrezygnowała jednak ze swojej obecności w Kering Foundation, organizacji walczącej o prawa kobiet, które doznały przemocy. Tym razem projektantka połączy siły z koncernem LVMH w temacie zrównoważonej mody, obejmując stanowisko specjalnej doradczyni korporacji.

STELLA MCCARTNEY X LVMH – KOLABORACJA W BRANŻY MODY

W poniedziałek brytyjska projektantka podała do wiadomości publicznej informację o tym, że podpisała kontrakt z francuskim koncernem LVMH, który ma pod swoimi skrzydłami marki, takie jak Dior, Fendi, Givenchy czy Louis Vuitton. Stella zachowa stanowisko dyrektor kreatywnej oraz większość udziałów w marce.

Co skłoniło LVMH do kolaboracji z brytyjską kreatorką? Przede wszystkim jej zaangażowanie na rzecz zrównoważonej mody. Jej brand jako jeden z pierwszych wytyczył nowy kierunek tj. zrezygnował z używania futer czy skór w produkcji odzieży. To właśnie klarowne stanowisko Stelli McCartney w tej kwestii sprawiło, że projektantce zaproponowano stanowisko specjalnej doradczyni korporacji w zakresie zrównoważonego rozwoju i działań na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu mody na środowisko. Ten krok stanowi naturalne przedłużenie aktywności LVMH. Francuska korporacja już od 25 lat rozwija departament na rzecz zrównoważonego rozwoju. Obecnie natomiast współpracuje z UNESCO na rzecz zastosowania bardziej ekologicznych rozwiązań w produkcji i sprzedaży odzieży.

Stella McCartney: brytyjska projektantka 

STELLA MCCARTNEY X LVMH – BERNARD ARNAULT O WSPÓŁPRACY

„Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy ze Stellą. To początek pięknej, wspólnej historii i jesteśmy przekonani o wielkim długoterminowym potencjale jej domu mody. Decydującym czynnikiem było to, że jako pierwsza wprowadziła kwestie zrównoważonego rozwoju i zbudowała swoją markę wokół tych wartości. Nasza decyzja podkreśla zaangażowanie Grupy LVMH w odpowiedzialny rozwój” – oświadczył Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH.

POLECAMY: STELLA MCCARTNEY WYCHODZI Z KERING 

Więcej szczegółów dotyczących transakcji i współpracy projektantki z LVMH zostanie ogłoszonych we wrześniu 2019 roku.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: LVMH | biznes | Stella McCartney | Zrównoważona moda |

podobne artykuły