PL / EN
STELLA MCCARTNEY - JESIEŃ ZIMA 2017

STELLA MCCARTNEY - JESIEŃ ZIMA 2017

Brytyjka kontynuuje swoją "zrównoważoną" wizję mody.

Stella McCartney prezentuje kampanię na sezon jesień zima 2017. Czy jesteście fashionistami, czy modowymi sceptykami - te zdjęcia, film i koncepcję trzeba po prostu poznać!

Kampania Stella McCartney jesień zima 2017

Stella McCartney kontynuuje swoją "zrównoważoną" wizję mody. Tym razem do współpracy zaprosiła artystę Ursa Fischera, a za obiektywem tradycyjnie już stanęła Harley Weir. Twórcy jesiennej kampanii skupili się na problemach środowiska związanych z odpadami i nadmierną konsumpcją. "Założeniem tej kampanii było zilustrowanie tego, kim chcemy być i jak się zachowujemy; nasze przekonania i wspólna ścieżka. Skonstruowane przez nas środowisko jest nieracjonalne i nie zdajemy sobie sprawy z istnienia innego życia i kondycji naszej planety, więc wszystko marnotrawimy" - wyjaśniła McCartney.

Wschodnie wybrzeże Szkocji zostało obrane za miejsce akcji, które zaaranżowano sztucznie na wysypisko śmieci. Właśnie to, co widzicie, zostawiamy przyszłym pokoleniom - dostajemy komunikat płynący z sesji i filmu. Na jednym ujęciu widzimy tzw. "czyste odpady", które przygotowywane są do recyklingu, na innym składowisko śmieci, które szkodzą środowisku, zwłaszcza tworzywa sztuczne (ich produkcja sięga 300 ton rocznie!).

fot. Harley Weir

Modelki Brigit Kos, Iana Godnia i Huan Zhou ubrane w "zrównoważone" projekty Stelli, stanowiące kontrast dla tła, mają być uosobieniem młodzieńczego optymizmu i nadziei. Przesłanie mówi: może nie wszystko jest jeszcze stracone. "Dla mnie moda Stelli jest o godności, miłości i pięknej postawie wobec wszelkich wyzwań. Czujemy się dobrze i wyglądamy świetnie - chcieliśmy to odzwierciedlić w tej kampanii" - mówił Urs Fischer.

POWIĄZANE: STELLA MCCARTNEY - POKAZ JESIEŃ ZIMA 2017

Kolekcja Stella McCartney jesień zima 2017

Do kampanii wybrano najważniejsze projekty z jesienno-zimowej kolekcji, które oddają ducha sesji wizerunkowej. Pojawiła się finałowa sylwetka z pokazu - zielona wełniana sukienka z golfem, na którą narzucono transparentną tiulową kreację z haftami, a całość dopełniły brązowe szpilki. Poza tym, zaprezentowano oversizowe ubrania w ziemistych odcieniach: golfy, kombinezon, marynarki, spodnie, a dla kontrastu sportowe kolorowe sneakersy. Wszystkie modele powstały z innowacyjnych i powstałych z recyklingu tkanin: organicznej bawełny, wiskozy, nylonu czy skór pozyskanych w bezkrwawy sposób, tzw. skin-free-skin.

video

DIOR WIOSNA LATO 2019

tagi: kampania | jesień zima 2017 | Stella McCartney |

podobne artykuły