PL / EN
Sprawdzone kosmetyki dla kobiet w ciąży

Sprawdzone kosmetyki dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo i podążanie za własnymi potrzebami.

Ciało kobiety spodziewającej się dziecka, ulega wielu zmianom. W szczególnie trudnej sytuacji jest skóra, która zostaje narażona na wahania hormonów oraz szybkie rozciąganie się, spowodowane nagłym przybieraniem na wadze. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu profesjonalnych kosmetyków, które poprawiają stan skóry oraz przywracają przyszłej mamie komfortowe samopoczucie.

Pielęgnacja w ciąży oraz w pierwszych miesiącach po porodzie

Czas spodziewania się przyjścia na świat dziecka, poród oraz następujący po nim okres połogu to szczególne momenty w życiu każdej kobiety. Właśnie wtedy potrzebuje ona troski. Z miesiąca na miesiąc zauważa też niekorzystne zmiany w wyglądzie swojego ciała, co dodatkowo może obniżać jej nastrój. Warto jednak pamiętać, że stosując odpowiednią pielęgnację już od pierwszych miesięcy ciąży, można uniknąć wielu problemów natury estetycznej lub zdecydowanie je ograniczyć. Szczególnie, jeśli mamy na myśli cellulit i rozstępy.

Podążaj za potrzebami swojej skóry!

Kosmetolodzy podkreślają, że ciąża i połóg to ten czas w naszym życiu, w którym potrzeby skóry zmieniają się najbardziej dynamicznie. Warto za nimi podążać i co jakiś czas wymieniać kosmetyki do pielęgnacji.

W pierwszych miesiącach ciąży należy postawić na odżywienie skóry i jej silne nawilżenie. Doskonale do tego sprawdzą się produkty dostępne w drogerii internetowej eZebra, a szczególnie te stworzone z myślą o przyszłych mamach. Charakteryzują się skutecznym i delikatnym działaniem oraz są pozbawione składników, które mogą uwrażliwić delikatną skórę (np. nienaturalne barwniki, substancje zapachowe). Nie posiadają skomplikowanego składu, a tym samym są w pełni bezpieczne, ponieważ należy pamiętać, że niektóre składniki kosmetyków mogą przenikać przez skórę do wnętrza ciała, a nawet do płodu.

W drugim i trzecim trymestrze warto szczególnie zadbać o przeciwdziałanie pojawieniu się rozstępów, ponieważ to właśnie w tym czasie dochodzi do najszybszego przybierania na wadze, a tym samym rozciągania się skóry, w wyniku czego pojawiają się tzw. tygrysie paski. Na szczęście w drogerii internetowej eZebra znajdziesz wiele skutecznych olejków i balsamów, jak np. naturalny olejek do pielęgnacji skóry Bio-Oil, który poprawia wygląd blizn i ogranicza możliwość pojawienia się rozstępów w ciąży.

Specjalne kosmetyki przeciw rozstępom warto stosować regularnie, nawet dwa razy dziennie. Co istotniejsze, nie należy zaprzestać ich używania zaraz po porodzie, ponieważ przez kilka miesięcy od rozwiązania ciało kobiety nadal ulega wielu zmianom i ryzyko wystąpienia tygrysich pasków jest wciąż podwyższone.

Dyskomfort ciężkich nóg w ciąży

W kosmetyczce przyszłej mamy powinien znaleźć się także produkt, przywracający komfort w przypadku wystąpienia uczucia tzw. ciężkich nóg. Pojawia się ono najczęściej w trzecim trymestrze ciąży. Skuteczny kosmetyk na ociężałe nogi przyspiesza mikrokrążenie skóry, co poprawia ogólne samopoczucie kobiety. Dodatkowo wpływa korzystnie na wygląd nóg, ponieważ stają się gładkie i nawilżone. Dobrym przykładem takiego produktu, dostępnego w sklepie eZebra, jest krem Bielenda Vega Mama.

Zatroszcz się o biust!

Kolejną częścią kobiecego ciała, która jest równie mocno zagrożona negatywnymi konsekwencjami zmian zachodzących w ciąży, jest biust. Piersi zaczynają się szybko powiększać, a działanie hormonów doprowadza do pojawienia się przebarwień i rozstępów. Już od pierwszych tygodni ciąży, a szczególnie przynajmniej w ostatnim trymestrze, warto aplikować na dekolt i piersi odpowiednie olejki, przeznaczone do pielęgnacji biustu kobiet ciężarnych. Takie kosmetyki składają się z naturalnych substancji i są bardzo skuteczne, szczególnie jeśli aplikując je wykonujemy delikatny masaż. Przykładem takiego kosmetyku jest wegańskie serum do pielęgnacji biustu od firmy Bielenda dostępne w drogerii internetowej eZebra.

Co oznacza swędzenie skóry w ciąży?

W ciągu kilku miesięcy przed porodem skóra kobiety może przysparzać też innych problemów, jak np. świąd i pieczenie. Nieprzyjemne uczucie swędzenia skóry w ciąży najczęściej kojarzone jest z reakcją alergiczną lub z pierwszym sygnałem, jaki wysyła nasz organizm przed pojawieniem się rozstępów. Jest w tym sporo prawdy, ale niekoniecznie, ponieważ może to także świadczyć o czymś zupełnie innym i zdecydowanie groźniejszym. Mowa o cholestazie, czyli chorobie wątroby, która jest niezwykle groźna dla płodu. Zazwyczaj spowodowana jest zastojem żółci w wątrobie i objawia się właśnie swędzeniem skóry, występującym głównie po 30 tygodniu ciąży. Najczęściej nieprzyjemne uczucie rozpoczyna się na podeszwie stóp i dłoni, potem na nogach i brzuchu, a czasami dochodzi do swędzenia całego ciała.

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: ciąża | kosmetyki |

podobne artykuły