PL / EN
Co to jest peeling? Porady dotyczące peelingu

Co to jest peeling? Porady dotyczące peelingu

Czym właściwie jest peeling i jakie są jego rodzaje? Sprawdzamy!

Podstawą codziennej pielęgnacji twarzy i ciała jest oczyszczenie, nawilżanie oraz złuszczenie martwego naskórka. Niestety nie każdy pamięta o tym ostatnim kroku. Warto zaznaczyć, czym jest peeling, w jaki sposób go stosować i z jakimi zaletami się wiąże.

Czym jest peeling?

Peeling to specjalny zabieg kosmetyczny, który ma na celu usunięcie martwego naskórka poprzez jego złuszczanie. Efektem jest znacząca poprawa jego wyglądu, a także eliminowanie wszelkich niedoskonałości. Warto także zaznaczyć, że peeling pobudza produkcję nowych komórek i dociera także do głębszych warstw naskórka.

 

Dzięki stosowaniu peelingów można rozjaśnić nieatrakcyjne przebarwienia, znacznie wygładzić skórę, zwiększyć absorbcję składników odżywczych, a także zwiększyć ukrwienie. Warto zaznaczyć, że regularny peeling wspomaga też leczenie trądziku i innych zmian skórnych, a także regeneruje naskórek. 

Rodzaje peelingu 

Można wyróżnić kilka rodzajów peelingu, które z pewnością przyniosą oczekiwany efekt. Do najważniejszych technik należą:

  • peeling mechaniczny - czyli usuwanie martwego naskórka poprzez wykorzystywanie substancji ściernych takich jak np. kryształki diamenty. Wielkości drobin należy dobrać w zależności od potrzeb i rodzaju skóry. Przy suchej wrażliwej i suchej skórze, zaleca się stosowanie mniej inwazyjnych zabiegów.
  • peeling enzymatyczny - to mniej inwazyjna metoda, która jest dedykowana skórze naczynkowej i wrażliwej. Złuszczanie jest następstwem działania enzymów takich jak papaina i bromelaina. 
  • peeling kawitacyjny - opiera się on o zjawisko tzw. kawitacji, czyli zmniejszania ciśnienia. Skóra styka się z ultradźwiękami i w ten sposób dochodzi do powstania mikropęcherzyków, które następnie ulegają rozpadowi. Peeling można stosować przy różnych rodzajach cery.

 

Peelingi można także podzielić ze względu na głębokość złuszczania. Peeling głęboki sięga bardzo głębokich warstw i stosuje się go tylko w gabinetach medycyny estetycznej. Peeling średnio głęboki dotyczy poziomu naskórka i górnej warstwy skóry, także wykonuje się go pod okiem specjalisty. Ostatnim rodzajem jest peeling powierzchniowy, który wykonuje się w salonie lub samodzielnie w domu. Warto zaznaczyć, że peelingi można przygotować także samemu ze składników naturalnych takich jak np. kawa. 

Peeling do twarzy i do ciała 

Bardzo ważne jest regularne stosowanie peelingów. Peeling twarzy powinno się wykonywać mniej więcej 1 lub 2 razy w tygodniu, przy cerze wrażliwej wystarczy raz na dwa tygodnie. Kluczowe znaczenie ma wybór właściwego produktu.  

Peelingi do ciała należy nakładać się na skórę oczyszczoną i nawilżoną, dzięki temu można uniknąć podrażnień. Należy go nałożyć dłonią i wmasować w ciało ruchami okrężnymi. Na koniec trzeba spłukać kosmetyki i nałożyć balsam. 

 

fot. materiały prasowe

Artykuł Partnera

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: kosmetyki |

podobne artykuły