PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
SPORT W KOLORZE

SPORT W KOLORZE

W nadchodzącym sezonie najmodniejsze są mocne kolory. Na butach sportowych królują już od kilku sezonów…

Kto jeszcze pamięta czasy, gdy w butach sportowych wychodziło się tylko po to, aby biegać? Dziś buty sportowe, potocznie zwane adidasami, to obuwie na co dzień. Zmieniło się jeszcze coś – te buty nabrały kolorów. I to jakich!

 

Popularność takich sportów jak jazda na snowboardzie, deskorolce oraz tańców współczesnych i muzyki hiphopowej były motorem popularyzacji kolorowego ulicznego stylu. Buty w nietypowych barwach, często spersonalizowane na zamówienie, nosili raperzy, tancerze i tancerki hip-hop’u i break dance’a. To oni, dzięki swojej sławie, wprowadzili modę sportową na czerwony dywan. Artyści błyskawicznie zaczęli też projektować właśnie dla firm sportowych – najgłośniejszą taką współpracą była kolaboracja raperki Missy Elliot z marką Adidas. Wielu z nich założyło własne firm odzieżowe, jak choćby Rocawear, której współzałożycielem jest Jay-Z czy G-Unit Clothing Company, wykreowany przez 50 Cent’a.

 

Pomimo sukcesów gwiazd rap’u i hip-hop’u w branży odzieżowej, gigantami pozostają Adidas i Nike, zarówno na rynku, jak i w sercach fanów. Najmodniejsze pozostają ich klasyczne modele, takie jak Forum, Campus czy Air Force albo Air Max. Dziś możliwe jest spersonalizowanie własnej pary takich butów i ta usługa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Popularnymi modelami są także te zaprojektowane przez gwiazdy muzyki czy sportu. Oprócz tego, co sezon nawiązywana jest współpraca z projektantami mody (dla Adidasa projektowała m.in. Stella McCartney) i kolekcje te biją rekordy sprzedaży. Ostatnio z firmą sportową Reebok pracował sam Giorgio Armani!

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: trend | jesień-zima | buty | moda męska |

podobne artykuły