Skinny scarf z lat 70. powraca – cieniutki szalik zamotany wokół szyi promują m. in. skandynawskie vlogerki. Jak nosić ten trend i czy sprawdzi się on w sezonie zimowym? Sprawdzamy i podpowiadamy!
Skinny scarf: na czym polega ten trend?
Skinny scarf to trend, który pojawił się zarówno w zimowych, jak i wiosennych kolekcjach znanych marek. Na wybiegu promowało je Acne Studios, Boss, Alberta Ferreti, Dolce [&] Gabbana, Rotate, Roberto Cavalli czy Saint Laurent.
Szybko ten projekt podchwyciły także modowe influencerki, a szczególnie skandynawskie it-girls, które są znane z doskonałego wyczucia do akcesoriów oraz kreatywnego podejścia do stylizacji w trudnym okresie jesienno-zimowym.
Cienki szalik na wieczór: jak nosić?
Jak cienki szalik sprawdza się w praktyce? Okazuje się, że zdecydowanie najlepiej nosi się go w wydaniu wieczorowym. Wąski pasek zawiązany wokół szyi dodaje stylizacji intrygującego wykończenia, a w odpowiednim wydaniu może z powodzeniem zastępować biżuterię.
Wystarczy wybrać wyjątkowo ozdobne odsłony cienkich szalików, np. pokryte pełnymi lśniącymi cekinami czy zwiewne, szyfonowe wersje. Ich cel? Dodawanie blasku stylizacji, a nie ogrzewanie. Dlatego w tym wypadku możesz pozwolić sobie na modele wykonane z mało praktycznych, ale za to pieknie wyglądających materiałów. Skinny scarf może świetnie dppełniać np. sukienki wieczorowe w sezonie karnawałowym.
Czytaj także: Czerwone sukienki na święta i Sylwestra
Szalik skinny: czy nadaje się na zimę?
A jak skinny scarf sprawdza się w odsłonie na co dzień? W sezonie zimowym akcesoria muszą pełnić nie tylko estetyczną, ale i praktyczną funkcję. Cienki szalik może być więc niewystarczający na wielkie mrozy, jednak jeśli wybierzesz odpowiednie jego odsłony, to z powodzeniem zastąpi on grube, oversizowe modele.
Przede wszystkim zrezygnuj z ultra cienkich szalików – zastąp je nieco szerszą wersją, która lepiej osłoni szyję od zimna. Ponadto wybierz możliwie długie modele, które możesz wielokrotnie zawinąć wokół szyi – to także lepiej odizoluje skórę. Dla uzyskania stylowego i nonszalanckiego efektu końcówkę szalika póść luźno na plecach – zapewni to przemyślany, ale niewymuszony look.
Finalnie, zwróć dużą uwagę na materiał, z którego wykonano skinny scarf. Ciepło i komfort – pomimo niewielkich gabarytów – zapewnią modele wykonane z wysokiej jakości, naturalnych tkanin, jak wełna merino, kaszmir czy jedwab. Unikaj natomiast szalików zrobionych z akrylu czy poliestru, które nie tylko nie ogrzeją, ale na dodatek będą się nieestetycznie mechacić i elektryzować.
Natomiast na wiosnę możesz poeksperymentować z cienkimi szalikami wykonanymi z lżejszych tkanin, jak muślin, szyfon, bawełna, satyna czy wiskoza. Delikatnie osłonią szyję, a przede wszystkim będą pełnić formę nieoczywistego, ale szykownego akcesorium.
Zdjęcie główne: Instagram @hoskelsa