PL / EN
SIEDEMNAŚCIE NIEZWYKŁYCH OSÓB W NOWEJ KAMPANII BARNEYS

SIEDEMNAŚCIE NIEZWYKŁYCH OSÓB W NOWEJ KAMPANII BARNEYS

W wiosenno-letniej kampanii domu towarowego Barneys pojawiło się siedemnastu bohaterów, reprezentantów społeczności transgender. Dowiedzcie się więcej. 

Choć temat transgenderyzmu niejednokrotnie był poruszany w świecie mody i sztuki, a reprezentanci tej mniejszości pojawiali się w rolach modeli już we wczesnych latach 60. (pierwsza transseksualna modelka April Ashley w brytyjskim Vogue), w modowej branży nieustannie trwa walka o ich równouprawnienie.

 

Według Williams Institute, szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych żyje około 700.000 transgenderystów. Odnotowano również, że w powyższej społeczności występuje wysoki stopień bezrobocia, bezdomności oraz duży współczynnik samobójstw. Co więcej, nietolerancja w stosunku do mniejszości transgender jest znacznie wyższa, niż w przypadku osób homoseksualnych i biseksualnych.

 

O poważnym problemie postanowił przypomnieć znany nowojorski dom towarowy Barneys w swojej wiosenno-letniej kampanii „Brothers, Sisters, Sons & Daughters”, która opowiada o osobach, będących przedstawicielami społeczności transgender. Prezentując prywatne historie jej bohaterów, stanowi bardzo ważny głos w sprawie równouprawnienia.

 

W sesji autorstwa Bruce’a Webera pojawiło się siedemnaście osób z różnych krajów, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach i problemach, z jakimi zmagają się na co dzień. Ich fotografie już wkrótce znajdą się na łamach Vanity Fair i The New York Times, jak również na blogu domu towarowego. Bohaterowie kampanii prezentują na sobie ubrania m.in. takich marek jak Balenciaga, Derek Lam i Yves Saint Laurent, które będą dostępne w sklepach Barneys, a 10 % dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona dwóm organizacjom nonprofit: Narodowemu Centrum Równości Osób Transgenderowych (National Center for Transgender Equality) oraz Centrum Społeczności LGBT (LGBT Community Center).

 

„Naszym celem było pokazanie siły, piękna i odwagi tych niezwykłych osób w ikonicznych fotografiach i filmach Bruce’a Webera, jak również we wnikliwych historiach Patricii Bosworth” – powiedział Dennis Freedman, dyrektor kreatywny nowojorskiego domu towarowego. „Poczyniono wiele postępów na rzecz równouprawnienia lesbijek, gejów i osób biseksualnych. Niestety, nadal trwa walka o równość przedstawicieli społeczności transgenderowej. Ostatecznie, mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii jesteśmy w stanie coś zmienić” – dodał.

 

Historie bohaterów kampanii Barneys, które spisała Patricia Bosworth, możecie przeczytać na stronie internetowej nowojorskiego domu towarowego. Tymczasem zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie wszystkie zdjęcia. 

 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Barneys | Barneys New York | Barneys kampania | Barneys kampania wiosna lato 2014 | Barneys kampania transgender | Bruce Weber |

podobne artykuły