PL / EN
SAINT LAURENT PARIS – KAMPANIA JESIEŃ ZIMA 2013/2014

SAINT LAURENT PARIS – KAMPANIA JESIEŃ ZIMA 2013/2014

Marka Saint Laurent Paris kocha młodzieńczy bunt i brudne gitarowe riffy. Zobaczcie, kto tym razem pojawił się u Hediego Slimane’a w kampanii jesień zima 2013/2014.

Jeśli podarty sweter, czy dżinsy, to taki jak miał Kurt Cobain. Jeśli skórzana ramoneska to tylko podobna do tej, którą nosili Johnny, Joe i Dee Dee Ramone. Chłopaki zachwyceni glamrockowym stylem Davida Bowie, wskoczyli w wąskie spodnie i na nogi założyli wysokie koturny, a fani Beatlesów zapuścili dłuższe włosy. Muzycy rockowi od zawsze mieli wpływ na wizerunek swoich fanów. O tym, jak wyglądać i co nosić, nie dowiadywano się z magazynów mody, tylko z muzycznej sceny. Zauważył to również projektant marki Saint Laurent Paris, Hedi Slimane.

 

W eksperymencie Saint Laurent Music Project, Slimane wykorzystał wizerunek znanych muzyków rockowych. I tak przed jego obiektywem pojawili się Marilyn Manson, Ariel Pink, Courtney Love i Kim Gordon. Wcześniej projektant współpracował ze Sky Ferreirą, Christopherem Owensem i Beckiem Hansenem, znanym jako Beck. Tym razem przyszedł czas na braci bliźniaków z kalifornijskiego zespołu punkowego The Garden - Fletchera i Wyatta Shears’ów.

 

Punkrockowe bliźniaki pozują w jego kampanii, promującej jesienno-zimową kolekcję Saint Laurent Paris na sezon 2013/2014. Nie jest to pierwsza współpraca braci Shears ze Slimane. Chłopaki pojawili się już w jednej sesji projektanta, w której pozują we własnym domu, a ostatnio przeszli się również po wybiegu, prezentując męską kolekcję YSL na nadchodzący sezon.

 

Kampania z braćmi Shears, oczywiście jak zwykle odbiega od typowej prezentacji wizerunku marki. Jest artystycznie i grungowo. Pojawiają się ciekawe zestawienia rysunków i fotografii. Efekt robi niesamowite wrażenie i mocno zapada w pamięć. My kochamy takie punkowe miłostki Slimane’a.

 

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Saint Laurent Paris | Saint Laurent Paris kampania jesień zima 2013/2014 | Hedi Slimane |

podobne artykuły