PL / EN
ROSSMANN

ROSSMANN

POCHODZENIE

niemieckie

ROK OTWARCIA

1972 r.

PRODYKTY

drogeryjne i spożywcze

ROSSMANN

Rossmann – właściwa nazwa to Dirk Rossmann GmbH – to jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie założona przez Dirka Rossmanna w 1972 roku. Swoje sklepy ma m.in. w Polsce, Niemczech, Czechach, Albanii, Turcji, na Węgrzech.

ROSSMANN - SKLEPY

Pierwszy sklep na polskim rynku został otwarty w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej w 1993 roku. Dziś marka dysponuje ponad 1300 samoobsługowymi placówkami. Polska siedziba i magazyn znajdują się w łodzi, gdzie funkcjonują od 2012 roku. Największa drogeria znajduje się w łódzkiej Manufakturze.

ROSSMANN – MARKI

Oferta drogerii obejmuje nie tylko produkty znanych firm, ale też jej marek własnych, m.in. EnerBIO, Alouette, Isana, Domol, Babydream.

ROSSMANN – CSR

Marka może pochwalić się zaangażowaniem społecznym rozumianym nie tylko jako dobroczynność, czynienie darowizn czy sponsoring. Do powyższych działań Rossmann dopisuje także dokładanie starań do zmniejszania zużycia energii w swych placówkach, optymalizacja procesów logistycznych mająca na celu zmniejszenie negatywnego wspływu na środowisko, a także, jeśli nie przede wszystkim – etyka w podejściu do swych pracowników.

 

 

podobne artykuły