PL / EN
RETROSPEKTYWNA WYSTAWA POŚWIĘCONA KATE MOSS

RETROSPEKTYWNA WYSTAWA POŚWIĘCONA KATE MOSS

Kate Moss w przyszłym roku obchodzi 40-te urodziny! Z tej okazji artysta Russell Marshall otworzy w Londynie retrospektywną wystawę poświęconą modelce. Dowiedz się więcej!

Od 17 stycznia do 15 lutego przyszłego roku w londyńskiej Imitate Modern Galery odbywać się będzie retrospektywna wystwa poświęcona ikonie modelingu naszych czasów - Kate Moss.

 

Z okazji jej 40-tych urodzin, artysta i były dziennikarz Russell Marshall, wybrał 10 portretów modelki w wieku od 15 do 39 roku życia, które jego zdaniem najlepiej ukazują fenomen Moss jako jednej z najlepiej rozpoznawalnych twarzy na świecie. Obrazy zostały przetworzone przez Marshalla w typowo pop-artowy sposób - każdy będzie występował w jednym z 10 kolorów, co oznacza 100 różnych kombinacji. Podpisane dzieła będzie można kupić w czasie wydarzenia. Ponadto wystawie będzie towarzyszyć wydanie mini-biografii Moss stworzonej przez artystę, zawierającej niektóre z jej najsłynniejszych cytatów.

 

Dlaczego Russell Marsall zdecydował się na stworzenie tej wystawy? Swoją decyzję tłumaczy portalowi The Telegraph:

 

"Bycie celebrytą w tych czasach może być dosyć krótkotwałe, ale nie w przypadku Kate. Podczas gdy inne gwiazdy pojawiają się i znikają... Kate zostaje. Kate nie jest tylko osobą, która przetrwała, nie trzyma się tylko swojej sławy. Każdego roku wzrasta większa, lepsza i utwierdza się jako ikona."

 

 


video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: wystawa | retrospektywna wystawa Kate Moss | 40 urodziny Kate Moss | Russell Marshall wystawa | Russell Marshall Kate Moss | KATE MOSS |

podobne artykuły