PL / EN
REM PIOTRA HULLA – FRYZJER, KTÓRY ZOSTAŁ ARTYSTĄ

REM PIOTRA HULLA – FRYZJER, KTÓRY ZOSTAŁ ARTYSTĄ

#LaModePatronat: zobaczcie fotorelację z niezwykłego spektaklu polskiego artysty!

REM to przełomowy interdyscyplinarny projekt, którego pomysłodawcą, producentem i reżyserem jest Piotr Hull. Premiera spektaklu łączącego w sobie teatr, balet, muzykę, wideo i… zapach jaśminu odbyła się 23 marca 2016 roku w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, a Redakcja LAMODE.INFO była patronatem medialnym tego wydarzenia.

 

REM opowiada o dwóch podstawowych formach nieobecności człowieka w świecie - śnie i śmierci. Porusza także temat przemijania, sygnalizując iż każdy koniec jest równocześnie początkiem czegoś nowego. Narracja poprowadzona jest w sposób nielinearny, ale bardzo intuicyjny. Spektakl niezwykle trudno jest streścić słowami - twórcy odwołują się przede wszystkim do zmysłów i pragnień odbiorcy. Tych uświadomionych i tych, które tkwią głęboko w jego podświadomości. Światło ściera się tu z mrokiem, a potrzeba wyciszenia - z rozdzierającym krzykiem. Niezwykle przejmującym momentem jest scena, w której kobieta, od której właśnie zacznie się nowe życie (będąca w 8. miesiącu ciąży Marta Fiedler) staje obok kończącej swoją karierę baletnicy (niezwykle piękna, 70. letnia Zofia Rudnicka).

REM to także sensualność, którą podkreślają nie tylko magnetyzujące ruchy tancerzy w ciekawej choreografii Pawła Koncewoja, czy wysublimowane kostiumy autorstwa Marty Fiedler i Agaty Strzałkowskiej, ale także zapach jaśminu, który otula widownię. To pierwszy spektakl baletowy w Polsce, który nie tylko zjawiskowo wygląda i pięknie brzmi, ale także - egzotycznie pachnie!

 

Piotr Hull - jak zwykle - zgromadził wokół siebie zespół fachowców najlepszych w swoich dziedzinach. Dramaturgią zajęła się Anka Herbut. Część muzyki specjalnie do REM skomponowała Marta Radwan. Wideo-art wyreżyserowała Martyna Iwańska. Główną rolę męską Hull powierzył Marcinowi Bosakowi. Jego alter ego zatańczył Paweł Koncewoj. Na scenie pojawiły się także tancerki Polskiego Baletu Narodowego.

 

Jesteśmy pod wrażeniem kolejnego projektu Piotra Hulla i nie możemy się już doczekać następnych kreacji!

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: Piotr Hull | REM | Fryzjer Wilcza | Teatr Wielki | Opera Narodowa |

podobne artykuły