Logotyp serwisu lamode.info
RADO TRUE SQUARE FORMAFANTASMA – CZAS POD OCHRONĄ

RADO TRUE SQUARE FORMAFANTASMA – CZAS POD OCHRONĄ

Twój czas pod ścisłą ochroną.

 

Niemal biały, a więc przejrzysty, a jednocześnie pełen tajemnicy za sprawą swojego skrytego charakteru. Poznaj zegarek True Square Formafantasma z nowej kolekcji Rado!

Rado True Square Formafantasma to projekt współpracy z wielokrotnie nagradzanym włosko-holenderskim duetem projektantów - Andreą Trimarchi`m i Simone`m Farresin`em. Nowy model utrzymany jest w tradycji, ale posiada także tajemniczą stronę. Bazując na przełomowej kolekcji True Square z ceramiki high-tech, ta specjalna edycja czerpie z historycznej idei zamkniętego zegarka, aby stworzyć odważny i efektowny styl, który ma wytrzymać próbę czasu.


Rado True Square Formafantasma (fot. materiały prasowe)

Idea zegarka zamkniętego nawiązuje do historycznych zegarków kieszonkowych. Koperta czasomierza była wówczas wykonywana w taki sposób, aby ochraniała delikatną tarczę oraz mechanizm. Tylko niewielki otwór dawał przebłysk czasu - prawdziwej funkcji zegarka. True Square Formafantasma wykorzystuje dodatkową warstwę ceramiki high-tech jako najbardziej odporną na zarysowania warstwę ochronną, w której wykonano małe okienko na tarczę. Samo okno chronione jest szkłem szafirowym.

Typowo dla idei Master of Materials (tłum.: Mistrza Materiałów), jakim mianuje się markę Rado, ten zegarek również wyróżnia się wieloma innowacyjnymi materiałami. Bransoletka jest wykonana z matowego, ceramicznego tytanu high-tech z wygodnym 3-krotnym zapięciem, a tytanowy dekiel jest hipoalergiczny. Wszystkie surowce zostały wybrane ze względu na ich wrażliwość na dotyk i charakteryzują się jasnoszarym, tonowanym wykończeniem.


Zegarek Rado True Square Formafantasma (fot. materiały prasowe)

Projekt pochodzi nie tylko z inspiracji zegarkami kieszonkowymi, ale także z nazwy samego duetu projektantów. Widmowy wygląd pochodzi zarówno z monochromatycznej jasnoszarej konstrukcji, jak i „pływającej” obecności tarczy widocznej przez mały otwór.

Gładka, lekka i wygodna w noszeniu rodzina True Square spełnia wszystkie wymagania Rado. 30 lat po stworzeniu kultowej Ceramiki, szwajcarska marka jest w stanie stworzyć kwadratową obudowę typu monoblok przy użyciu swojej pionierskiej technologii formowania wtryskowego. Rado, posiadając wyłączność na tę technologię, prezentuje dziś pierwszy w historii kwadratowy, zaawansowany technologicznie zegarek ceramiczny z wtryskiwaną kopertą monoblokową.


Zegarek Rado Formafantasma (fot. materiały prasowe)

Dzięki wysokiej jakości szwajcarskiemu mechanizmowi, obudowie z czystej ceramiki high-tech i konstrukcji bransoletki oraz wyjątkowemu wzornictwu, True Square Formafantasma to doskonały sposób na ochronę Twojego cennego czasu.

Przekonaj się sam, odwiedzając stronę rado.com i Instagram redaktor naczelnej Agaty Tanter: @agatatanter!


Rado Formafantasma (fot. materiały prasowe)

tagi: Rado | zegarki |

podobne artykuły