Ładnie zarumienione policzki, pełne dziewczęcego uroku to oznaka promiennej i zdrowej skóry. Które róże pomogą Ci osiągnąć taki efekt? Podpowiadamy!
RÓŻE DO POLICZKÓW – JAKIE WYBRAĆ?
Róż do policzków, poza tym, że dodaje cerze kolorytu, odświeżając ją i sprawiając, że staje się bardziej promienna, modeluje kształt twarzy. By tak działał, należy wybrać odpowiedni do swojej karnacji odcień. Jeśli masz porcelanową cerę, postaw na jaśniejszą barwę. Ponadto tonacja powinna pasować do całej koncepcji makijażu. Twoja szminka i cienie do powiek przybierają chłodny ton? Taki też będzie róż do policzków.
RÓŻE DO POLICZKÓW A RODZAJ CERY
Róże do policzków mają rozmaite formuły. Na półkach sklepowych znajdziecie te w kamieniu, sypkie, a także w kremie lub musie. Jeśli posiadasz cerę tłustą, wybierz pierwsze dwa rodzaje, natomiast właścicielki suchej skóry polubią róże do policzków w kamieniu bądź w kremie.
Makijaż z różem – Genny, trendy wiosna lato 2019 (fot. East News)
RÓŻE DO POLICZKÓW – W KTÓRYM MIEJSCU APLIKOWAĆ?
Poprawne nałożenie różu na policzki to również etap modelowania twarzy. Istotne jest wówczas, aby nakładać go specjalnie do tego dedykowanym, owalnie zakończonym pędzlem.
By aplikować kosmetyk, zastosuj metodę „dwóch palców”. Róż na policzkach nie może być nałożony ani zbyt nisko, ani zbyt blisko ust – wówczas dodasz swojemu lookowi lat. Aby określić miejsce, gdzie powinna kończyć się linia różu, złącz palec wskazujący i środkowy oraz przyłóż je tak, aby opuszek palca środkowego znajdował się na nosie przy wgłębieniu jego skrzydełka. Palec wskazujący połóż na policzku – przy nim powinna kończyć się linia nakładania różu.
RÓŻE DO POLICZKÓW – JAKICH BŁĘDÓW NIE POPEŁNIAĆ W MAKIJAŻU?
Róż na policzkach może nas odmłodzić lub postarzyć, a nadmierna porcja kosmetyku sprawi, że będziesz prezentować się nienaturalnie. Jak tego uniknąć? Dawna technika makijażu polegała na nakładaniu preparatu tuż po uśmiechnięciu się. Należy jednak pamiętać, że wówczas policzki unoszą się i jeśli w tym punkcie nałożymy róż, za chwilę linia ta ulegnie obniżeniu. Poza tym, z wiekiem skóra traci elastyczność i opada, tak więc wspomniana metoda może sprawdzić się jedynie w przypadku młodych osób.
RÓŻE DO POLICZKÓW – KIEDY NAKŁADAĆ?
Pamiętaj też, że róż na policzki nakładamy na końcu makijażu, tuż po aplikowaniu pudru. Kosmetyku nie może być zbyt dużo. Aby rozetrzeć kontury, stosuj subtelne, koliste ruchy, zaczynając od kości policzkowych i kierując się w stronę skroni. Nadmiar kosmetyku usuń za pomocą gąbki do podkładu lub wacika. To miejsce mocno przypudruj.
RÓŻE DO POLICZKÓW – TOP WYBORY
Hourglass – ten niezwykły hybrydowy róż to połączenie świetlistego efektu pudrów z serii Ambient Strobe Lighting Powder z nowoczesnymi, zachwycającymi odcieniami. Błyskawicznie rozświetli policzki, a jego subtelny kolor nada im jednolity blask. Dzięki gamie żywych odcieni róż zyskuje zupełnie nową jakość. Tradycyjny preparat kosmetyczny często wygląda płasko, podczas gdy róż Ambient Strobe Lighting Blush, dzięki technologii fotoluminescencyjnej, dodaje głębi i wymiaru, zapewniając efekt glow. Róż gwarantuje naturalne promienne wykończenie, pozwala na dozowanie intensywności koloru i jest doskonałym uzupełnieniem dla wszystkich produktów z serii.
Róż do policzków w kamieniu, Chanel/Douglas, 210 pln
Legendarny róż CHANEL. Niezbędny etap makijażu, który ożywia cerę, podkreśla kontury twarzy i nadaje skórze zdrowy blask. Posiada delikatną, jedwabiście pudrową konsystencję. Poręczna puderniczka może Ci wszędzie towarzyszyć, aby umożliwiać drobne poprawki w ciągu dnia. Efekt? Cera muśnięta kolorem staje się promienna i ożywiona. W formule Joues Contraste wykorzystano technologię „wypiekanego pudru”. Taki proces produkcji, stosowany wyłącznie przez CHANEL, pozwala uzyskać tę jedyną w swoim rodzaju, miękką i delikatnie jedwabistą konsystencję pudru.
POLECAMY: NIEZAWODNE PUDRY MINERALNE O LEKKIM KRYCIU
W galerii zdjęć prezentujemy róże do policzków, które warto mieć w swoim kuferku kosmetycznym, by dodać cerze promienności.